Páry sa čoraz viac odcudzujú, aj v posteli!

vztahyOdborníci, aj na základe dôkazov podložených nedávnymi štúdiami, rozhodne prikyvujú, že za to môže internet, filmy a knihy so sexuálnou tematikou. 

Čoraz silnejší tlak a presvedčenie o tom, ako by mal kvalitný sexuálny život dvojíc vyzerať, má za následok vzájomné odcudzovanie.

Priveľké očakávania a nedostatočná spokojnosť s vlastným milostným životom nás tak stále viac a viac izolujú. Keďže nejde o malichernosť, magazín life-style sa chce dnes touto problematikou bližšie zaoberať. 

Priveľa erotickej literatúry

Fenomén Päťdesiat odtieňov sivej, či už v knižnej alebo filmovej podobe, otriasol sexuálnymi životmi mnohých. Ale ako sa ukazuje, skôr v negatívnom zmysle.

Výskum britského inštitútu Relate, ktorého sa zúčastnilo vyše 6.000 respondentov, jasne dokazuje, že všetko načítané a napozerané ohľadne sexuálnej otázky nás viac vystrašilo, než inšpirovalo.

Obavy z nedostatočného uspokojenia, ako aj vychutnania si sexuálnej rozkoše a sťažnosti na nespontánnosť pri milostných hrách, to vyslovila väčšina opýtaných.

Vo vyššie zmienenej štúdii totiž len 45 % zo vzorky uviedlo, že sú so svojím sexuálnym životom viac-menej spokojní či veľmi spokojní, zatiaľ čo 51 % opýtaných uviedlo, že za uplynulý mesiac nemali so svojím partnerom ani jedenkrát sexuálny styk.

Nedostatok spontánnosti

Pochopiteľne, predstava večne roztúženého Christiana Greya a stále ochotnej Any je viac ako inšpiratívna. Kto by nechcel zažívať podobné vzrušenie?

Psychológovia aj sexuológovia však upozorňujú, že na spontánnosť nie je vždy čas. A aj tie najzamilovanejšie páry si musia v časovej tiesni vystačiť s predpripravenou „romantikou“.

„Je skutočne alarmujúce až smutné, koľko ľudí je nespokojných so svojím sexuálnym životom. Veľmi často je to preto, že sami na seba vyvíjajú v tomto smere neúmerný tlak,“ uviedla pre dailymail psychoterapeutka Cate Campbell.

Istotne je to zapríčinené aj neustálym bombardovaním, ako by sme sa mali v posteli správať, vyzerať, čo robiť… To všetko vo väčšine ľudí vzbudzuje najmä obavy, až odmietanie „reálneho“ sexu.

Každý očakávame niečo iné

„Sex rozhodne nemusí byť sklamaním, stačí, ak si uvedomíme, že pre každého je sexy niečo iné,“  hovoria odborníci.

„Na to, aby sme boli aj v tejto veľmi dôležitej oblasti nášho života spokojní, je potrebné otvorene komunikovať. Hovorte o svojich túžbach a pocitoch s partnerom, no rovnako tak zohľadnite jeho predstavy,“ radí Denise Knowles, sexuálna poradkyňa Relate inštitútu.

Čitateľom nášho magazínu želáme, aby sa nenechali manipulovať fantastickým svetom kníh a filmov. Svoj sexuálny život máte iba vo svojich rukách, tak si ho užite tak, ako to máte najradšej. 

______________

Zdroj

dailymail.co.uk/news/article-3186509/Couples-having-sex-fear-ll-let-Internet-movies-books-saying-sex-ought-putting-couples-pressure.html

Obrázok

freedigitalphotos.net/images/Couplespartners_g216-End_Of_A_Young_Couple_p112046.html

Komentáre

468 ad