Peňaženka ako náhrdelník

Náhrdelníky sú neoddeliteľnou súčasťou ľudskej civilizácie už od doby staroveku. Tie najstaršie bývali zhotovené z kameňa a iných prírodných materiálov. Neskôr to bolo biele zlato a striebro. Celé stáročia slúžili ako symbol sociálneho zaradenia, oddanosti a prejav večnej lásky. Džentlmeni vyjadrovali svoje city a veľkosť srdca práve cez šperky.

Ktorá žena by ich nemilovala? Dopĺňajú každé oblečenie a dodávajú mu určitý štýl. Náhrdelníky sa nosia pri rôznych príležitostiach – k bežnému ležérnemu oblečeniu, do práce, na slávnostné ceremónie. Súčasťou náhrdelníka zvykne byť neraz aj kovová retiazka. Iné sú tkané a vyrobené z látky. Neraz bývajú doplnené drahými kameňmi, alebo vytvorené z lešteného či vyrezávaného dreva, umeleckého skla, z peria, mušlí a korálikov. Dnes sa tiež vyrábajú kúsky z veľmi odolných materiálov – chirurgická oceľ, wolfrán alebo titán. V obchodoch ponúkajú neskutočne bohatý sortiment. Dnešná žena si môže vybrať z viacerých typov. Okrem krásneho vzhľadu  je nesmierne dôležitá aj ich stálosť, ale i dlhotrvajúca a spoľahlivá forma.

Keďže stále platí staré známe, koľko ľudí, toľko chutí, ponúkame Vám účelný náhrdelník, ktorý nie je iba šperkom, ale i “kasou”. Peňaženka v podobe náhrdelníkového prívesku bola vytvorená predovšetkým preto, aby ste viac nič nestratili. Aj keď je dizajn zameraný najmä na ženy, iste ho ocenia i muži. Nemusí ísť iba o odkladací priestor na peniaze, ale i kľúče, mobil či doklady. Peňaženka sa dá pripojiť k ruke, alebo si ju môžeme ponechať na krku, poprípade si ju vložte do vrecka. Pokiaľ ste nosili kabelku iba kvôli peňaženke, tak odteraz už nemusíte. Takáto peňaženka je tiež ideálna vtedy, keď si idete sadnúť s priateľkami na kávu. Vložíte do nej drobné (alebo kreditnú kartu) a ide sa. Radi sa bavíte, tancujete a užívate si? Pri tanci sa viac nemusíte báť, že Vás niekto okradne a všade so sebou vláčiť kabelku. Váš krk je Vaša istota

Veríme, že si tento nový trend ihneď obľúbite a nájdete v ňom svoje vlastné pozitíva. 

Zdroj: bizuteria-eshop.sk, bialu-sperky.sk, luxirare.com

Obrázky: luxirare.com

Komentáre

468 ad