Plavky, ktoré sa starajú o naše zdravé opálenie

plavkyLeto je v plnom prúde, a keďže je mimoriadne horúce, všetci sme najradšej niekde pri vode. Avšak podstatné je nezabúdať na účinnú ochranu. Dobrý opaľovací krém s dostatočne silným ochranným faktorom by pri pobyte na žeravom slnku nemal chýbať, inak nám hrozí nepekné spálenie, prípadne vážnejšie ťažkosti.

Niekedy však jednoducho zabudneme, že sme nenatretí, prípadne potom, ako vyjdeme z bazéna, akosi nemyslíme na to, že aj ten najodolnejší krém či olej je dobré nanovo rozotrieť. Ak patríte k podobným zábudlivcom, nič to, prichádza revolučný pomocník! Magazín life-style predstavuje neštandardný plavkový trend. 

Bikiny vybavené solárnym receptorom

Medzi najnovšie inteligentné vynálezy patria aj plavky, ktoré nedovolia zabudnúť na ochranu pred slnkom. S prevratným nápadom prišla francúzska firma Spinali design, pričom majiteľke firmy Marii Spinali skrsla táto myšlienka v hlave pri pohľade na ľudí, ako sa slnili na pláži.

„Povedala som si, že keď sú kvetináče, ktoré povedia, kedy treba kvet poliať, môžu byť aj bikiny, ktoré budú varovať pred silným slnkom,” vyjadrila sa autorka vynálezu pre médiá.

Šikovné bikiny sú vybavené solárnym receptorom a majiteľku tak v správny moment upozornia, že je najvyšší čas natrieť sa opaľovacím krémom. 

Zatiaľ sú chránené iba ženy

Plavky sú vyrábané na mieru, čomu zodpovedá aj ich cena. Kus týchto jedinečných dámskych bikín (páni si zatiaľ podobnú vychytávku nekúpia) stojí asi 149 eur. Je na nich umiestnený malý čierny vodotesný receptor, ktorý  je spojený s telefónom vysielajúcim alarm. Všetko je naviac prispôsobené konkrétnej nositeľke, typu jej pleti aj stupňu opálenia, ktorý chce dosiahnuť. Zaujímavá je i funkcia „Valentine“, ktorá zabezpečí odoslanie správy na priateľov smartfón, aby aj on vedel, že je potrebné aplikovať krém na jeho ohrozenú polovičku.

Budúcnosť superbikín

Na vavrínoch však v spoločnosti Spinali design určite nezaspali. Spolu s francúzskymi odborníkmi na nanotechnológie neustále pracujú na vývoji menšieho senzora, takého, ktorý by mohol byť priamo všitý do plaviek, nech je komfort pri nosený superbikín stopercentný.

A ako tiež majiteľka firmy sľubuje, čoskoro prídu aj s pánskymi a detskými „chytrými“ plavkami. Tie určené deťom budú obohatené ešte o niečo navyše. Mal by byť na nich aj detektor, ktorý odsleduje, kde sa dieťa práve nachádza.

Užitočné vecičky, čo poviete?

_______________

Zdroj: nydailynews.com/life-style/health/smart-bikini-tells-reapply-sunscreen-article-1.2258343

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/Fashion_g377-Sexy_Woman_On_The_Beach_p134507.html

Komentáre

468 ad