Pláž, kde uviazol aj Leo DiCaprio, skutočne existuje

Volá sa Maya Bay a nájdete ju na thajskom ostrove Ko Phi Phi Le v Andamanskom mori. Škoda len, že od doby, keď na filmové plátna prišiel kinohit s miláčikom žien Leonardom DiCapriom sa to tu trochu zmenilo. Magazín life-style o tom prezradí viac. 

Všadeprítomní turisti

Ostrov sa nachádza asi 40 kilometrov od hlavného mesta oblasti, Krabi City, ktoré je preplnené turistami z celého sveta. A hádajte, kam asi väčšina z nich zamieri? Na pláž predsa, ako inak! Nečudo, že následkom nebývalého rozmachu turistického ruchu dostáva panenská príroda poriadne zabrať, takže pláž, ako ju poznáte z obľúbeného filmu, už nečakajte. Mnohí, napriek tomu, že potápanie tu je jedinečným zážitkom a príroda skutočne dych vyrážajúca, odchádzajú trochu sklamaní.

Na chvíľu stroskotancami

Tak sa zrejme chcú cítiť návštevníci tohto kúska raja na Zemi. Pláž sa však po uvedení filmu stala miestom, kam túžia ísť všetci, a tak jediné, čo tu teraz už naisto nenájdete, je pokoj a izolácia. Všade kotvia lode plné nedočkavých turistov s pripravenými fotoaparátmi. Stále je to však nádherné miesto. Obkolesená veľkými skalami, krištáľovo čistá voda v zálive a rôznorodá fauna i flóra pod morskou hladinou. To všetko robí z pláže Maya Bay neopakovateľné miesto, ktoré stojí za návštevu. Pláž meria zhruba 200 metrov a dostanete sa na ňu iba loďou. Celý ostrov je totiž neobývaný, a tak sa sem turisti môžu pozrieť len v rámci celodenného výletu, ktorý nie je zadarmo.

Na ostrov je prístup od novembra do apríla, pretože vo zvyšných mesiacoch roka sa tu vyskytujú obrovské vlny, ktoré cestu na pláž znemožňujú. Rovnako nebezpečne vtedy pôsobia veľké útesy a zálivy. Okolo ostrova a zálivu sa nachádzajú  krásne koraly, ktoré lákajú potápačov z celého sveta. Práve potápanie a kajak sú najobľúbenejšími vodnými aktivitami, ktorým na sfilmovanej pláži Maya Bay holdujú miestni i zahraniční návštevníci. Ktovie, čo by na pláž povedal Leo, keby tu po rokoch opäť zavítal?

_____

Zdroje

wikipedia.org/wiki/Ko_Phi_Phi_Lee

bordersofadventure.com/visiting-the-beach-film-set-maya-bay-the-crowds-and-the-perfect-picture/

Obrázok: dollarphotoclub.com/stock-photo/Long-tail%20boats%20in%20Maya%20Bay,%20Thailand/76255351

Komentáre

468 ad