Počítač za 9 dolárov

Zarobí si naň aj študent, a to možno už za deň brigády. Aktuálne najlacnejší počítač totiž siahol na cenové dno, a tak ho môžete mať len za 9 dolárov. No nekúp to! V prípade, že sa chcete dozvedieť viac, čítajte magazín life-style

chip

Sériová výroba

Najmä pre tých, ktorých pri výbere elektroniky (alebo čohokoľvek iného) ovplyvňuje predovšetkým cena, je tento počítač, ktorý predstavili na webe kickstarter, skutočným lákadlom.

Niet sa preto čomu čudovať, že už za niekoľko dní sa jeho tvorcom podarilo vyzbierať dostatočné množstvo peňazí potrebných na začatie sériovej výroby. Namiesto pôvodne plánovaných 50-tisíc dolárov vyzbierali mnohonásobne viac, a tak je zrejmé, že čoskoro sa k jednoduchému, za to ale výkonnému počítaču C.H.I.P. dostane každý, kto bude chcieť.

Za málo peňazí dostatok muziky

Mini počítač stojí za to. I keď sa môže zdať, že nízka cena odráža nedostatočnú kvalitu, je to presne naopak. Malý vzhľadom, no slušný výkon. 

C.H.I.P. je modulárny počítač, ktorého základ tvorí procesor Allwinner s taktom 1 GHz, 512 MB operačnej pamäte a štyri GB úložného priestoru. Okrem niekoľkých portov sa dá pripojiť aj k bezdrôtovej sieti cez vstavané Wi-Fi, prípadne k nemu možno pripojiť iné bezdrôtové zariadenia cez Bluetooth (verzia 4.0).  Vďaka adaptérom si ho šikovný užívateľ pripojí k akémukoľvek monitoru, a to ako cez VGA, tak cez HDMI rozhranie.

Kto chce batériu či dotykový displej s klávesnicou, musí si priplatiť

Je potrebné rátať s tým, že základnú a ozaj ľudovú cenu C.H.I.P. môžu navýšiť nadštandardné komponenty, ktoré budú k dispozícii.

Počítač s 3000 mAh batériou (jej výdrž by mala byť zhruba 5 hodín) alebo s VGA adaptérom dostanete už za 19 dolárov, modul s dotykovým displejom aj s klávesnicou vás vyjde na 49 dolárov.

Ak Vás možnosť vlastniť tento super lacný počítač zaujala, musíte však ešte chvíľu vydržať. Do predaja sa totiž, keď všetko pôjde podľa plánov, dostane v máji budúceho roka.

___________

Zdroj: time.com/3858784/chip-computer-kickstarter/

Obrázok

ksr-ugc.imgix.net/projects/1805765/photo-original.jpg?v=1431009885&w=1536&h=1152&fit=crop&auto=format&q=92&s=fd3b5327cc759201430a39b7976c9dfa

Komentáre

468 ad