Podarí sa Majkovi Spiritovi dobyť Ameriku?

majk spiritPo úspechu na slovenskom a českom hudobnom trhu, kde sa bratislavský rodák postupne prepracoval na absolútny vrchol hip-hopovej scény, sa chystá na ďalší významný krok vo svojej kariére. Chce dobyť Spojené štáty americké! Myslíte, že sa mu to podarí? Redakcia life-style mu drží palce. A čo vy?

Rapujúci sympaťák

Majk Spirik, vlastným menom Michal Dušička, sa napriek nesporným úspechom na domácej scéne, množstve predaných albumov a vypredaným koncertom považuje stále za obyčajného chalana z Petržalky.

Možno práve tomuto nadhľadu a zdravému postoju k životu, ktorý sa naplno odráža aj v jeho textoch a skladbách, vďačí za prepracovanie sa medzi absolútnu elitu našich hudobníkov.

Majka milujú starší aj deti, čo v jeho prípade vôbec neprekáža, pretože (na rozdiel od svojich „kolegov“) nerapuje vulgárne, nenadáva, ale snaží sa prinášať pozitívne posolstvá a v prvom rade motivovať.

A zdá sa, že toto všetko mu dopomohlo otvoriť ďalšie dvere v šoubiznise…

Čoskoro totiž vystúpi na prestížnej hudobnej akcii priamo v New Yorku.

Dobyje Ameriku?              

„S Majkom chcem urobiť kariéru aj v Amerike,” netají sa smelými ambíciami Majkov manažér Michal Matejovič.

Možno si poviete, takých tu už bolo. Vystúpili pre pár zahraničných Slovákov a už sa videli ako medzinárodné hviezdy. V prípade Majka Spirita však nejde o hocijaké vystúpenie pre našincov žijúcich v Londýne či za veľkou mlákou. Majk totiž vystúpi na prestížnom podujatí zvanom CMJ Music Marathon, a to priamo v New York City.

Ide o známy festival (o jeho 35. ročník) a úspech slovenského rapera je o to pozoruhodnejší, že tam vystúpi ako jediný Slovák. Bude vôbec prvým slovenským raperom, ktorý odprezentuje seba aj našu krajinu na takomto významnom festivale.

Máme teda očakávať, že v dohľadnej dobe presedlá Majk z rodnej slovenčiny na anglicky rapované piesne?

Keďže vystúpenia hudobníkov na tomto podujatí sú každoročne ostro sledované nielen hudobnými nadšencami, ale aj vplyvnými ľuďmi z vydavateľstiev a hudobného priemyslu, nič nie je nemožné.

________
Zdroje

facebook.com/MajkSpirit

youtube.com/watch?v=rruOu2nIPHc&src_vid=6_DLdEmxoh8&feature=iv&annotation_id=55478363-0000-20c0-8e86-001a113e0b34

youtube.com/watch?v=6_DLdEmxoh8

Obrázok: pbs.twimg.com/profile_images/3415654907/c9dcc5efc5058976678f1c37d349fd95.jpeg

Komentáre

468 ad