Posteľ, ktorá vyženie všetky strašidlá

Nielen v prvých rokoch života dieťaťa je najdôležitejším kusom nábytku v jeho izbe práve posteľ. Mala by byť krásna, ale zároveň aj bezpečná. Revolúciu priniesla spoločnosť Sleep Number, ktorá svojou detskou postieľkou SleepIQ Kinds začala novú éru. Túto novinku predviedla na veľtrhu CES 2015 (Consumer Electronics Show), ktorý sa každoročne koná začiatkom roka. Uvidí túto posteľ aj nejaká detská izba na Slovensku?

postel

Sledovanie spánku

Či dieťa spalo sladko alebo nepokojne, tak to ste doteraz zisťovali podľa jeho jasných alebo kalných očí po prebudení. No nová detská postieľka priradí výsledok (tzv. „SleepIQ“) na základe dýchania, srdcovej frekvencie a pohybu drobčeka. Posteľ zhromažďuje informácie automaticky, a teda bez nutnosti použitia náramku alebo iného zariadenia. Stačí, keď dieťa bude iba spinkať. Nič viac nie je treba. Detská postieľka je prepojená s mobilnou aplikáciou. Rodičia si môžu prezrieť výsledky a porovnať rozdiely za jednotlivé dni. Posteľ je vhodná aj pre staršie deti. Je to jediná posteľ, ktorá sa upravuje ako deti rastú. Neskôr si môžu decká aj samé pozrieť výsledky a tvoriť svoje vlastné plány spánku. Aplikácia tiež ukazuje rodičom a deťom, ako dosiahnuť najlepší spánkový režim.

Doplnky postele

Posteľ je vybavená nočným svetlom, ktoré môžu rodičia na diaľku vypnúť, keď dieťa zaspí. Ďalšie svetlo pod posteľou začne svietiť, keď dieťa „vylezie“ z postele von. Systém na diaľku upozorní rodičov, aby prišli skontrolovať, prečo je dieťa v pohybe. Posteľ je možné polohovať a upraviť na spánok, čítanie či leňošenie. Umožňuje sledovať aj faktory, ktoré môžu mať vplyv na spánok (cvičenie, stres, neskoré jedenie a podobne).

detska izba

Spoločnosť Sleep Number hovorí

Posteľ rastie s dieťaťom, prípadne si môžu záujemcovia prispôsobiť svoje vlastné „Sleep Number“. Na túto posteľ nebude dieťa nikdy staré. Lôžko tiež prichádza s „detektorom monštier“, ktoré môžete ľahko zničiť a dieťa sa viac nebude báť. K dispozícií sú aj „hviezdne odmeny“ pre dobrú noc a sladký spánok. Táto posteľ rieši problém, ako dostať dieťa do postele každý večer v tú istú hodinu. Umožňuje získať zlatú hviezdu pre dieťa, ktoré bude každý večer v posteli o 21:00 (alebo v iný čas).

Koľko to stojí

Do predaja by sa táto detská postieľka mala dostať koncom roka a SleepIQ Kids bude stáť 1.000 dolárov. Je to však investícia na niekoľko rokov (ako napríklad pár detských veľkostí lyží).

pohoda

Prečo SleepIQ Kids

Pokiaľ ide o deti a ich spánok, rodičia zodpovedne dohliadajú na jeho kvalitu a množstvo. 60 % rodičov hovorí, že dobrý spánok napomáha udržiavať pozornosť a posilňuje učenie ich detí. 56 % rodičov tvrdí, že  im pomáha rásť a 55 % rodičov sa prikláňa k tomu, že zvyšuje ich fyzickú aktivitu. Takmer 48 % rodičov si myslí, že kvalitný spánok pomáha deťom ničiť baktérie a zostať zdravými.

V súčasnosti stále viac ľudí trpí nespavosťou, migrénami a bolesťami chrbtice. SleepIQ Kids sa prispôsobuje rastúcemu telu detí a zohľadňuje potrebu primeranej podpory, pohodlia a jej matrac je vhodný pre dobrý vývoj chrbtice. Správne spánkové návyky, ktoré deti získavajú už v detstve, zabezpečujú kvalitný spánok na celý život.

Na záver

Detské postieľky treba vyberať s rozumom. Neklaďte dôraz iba na dizajn, ale predovšetkým na bezpečnosť, pohodlie a zdravotný stav dieťaťa.

Zdroj a obrázky: digitaltrends.com

Komentáre

468 ad