Prečo je pre ženy také ťažké schudnúť?

obezitaDámy, ak chcete mať svoju váhu pod kontrolou, je potrebné si všímať nielen to, čo jete, ale aj kedy a prečo tak robíte. Ženy sa totiž, na rozdiel od chlapov, svojich nadbytočných kilogramov zbavujú ťažšie a dlhšie. Prečo je to vlastne tak? Čítajte ďalej magazín life-style a nájdete odpovede. 

Rozdiely fyzické i psychické

V prvom rade si treba uvedomiť, že muži majú rozdielnu telesnú stavbu, s čím súvisí aj ich väčšie množstvo svalovej hmoty, a teda i výraznejšie spaľovanie kalórii. Ak muž robí ten istý cvik ako žena, s najväčšou pravdepodobnosťou (hraničiacou s istotou) sa u neho prejaví lepší efekt. 

Dámy, čo narobíte, jednoducho sa musíte zmieriť s tým, že mužova objemnejšia svalová hmota mu zabezpečí lepšie spaľovanie aj počas spánku. Takže koniec s porovnávaním! Namiesto toho sa zamerajte na seba a na chyby, ktoré pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov robíte.

Nielen čo, ale aj prečo TO jete

Ženy často zlyhávajú v nastavení diéty či cvičebného programu najmä kvôli vlastnej psychike. Stačí menší výkyv z normálu, nezhoda so šéfom v práci, hádka s partnerom alebo neposlušné deti a zabudnú na správne návyky. Práve časté emocionálne zlyhania bránia mnohým ženám v chudnutí skutočne uspieť. Pritom stačí tak málo, len sa pozornejšie sledovať a dať si pozor na dôvody, ktoré nás ženú ku chladničke. A keď už jej „volaniu“ neviete za nič na svete odolať, aspoň si ju preventívne naplňte samými zdravými potravinami, ktoré aj keď zjete o polnoci, nenarobíte tým veľké škody. Najúčinnejšou radou je však naučiť sa dostať svoje emócie pod kontrolu a nespájať si pocit nervozity, upokojenia či napätia s jedlom. Myslite na to, aké je zložité držať svoje prejedanie na uzde, ak Vás k nemu ženú neovládateľné pocity. Jedzte s rozumom a z pocitu hladu, nie preto, že sa tým chcete utešiť. Tiež nezabúdajte na pohyb. Byť aktívna znamená udržiavať svoje svaly fit, čo logicky vplýva aj na lepšie spaľovanie celého organizmu. Nehovoriac už o pozitívnych pocitoch vyvolaných endorfínmi, ktoré sa pri cvičení do nášho tela vyplavujú. Zmena musí začať vo Vás, vo Vašej hlave, s tou Vám totiž žiaden dietológ ani tréner nepomôže.

___________

Zdroj

mirror.co.uk/lifestyle/dieting/success-stories/women-find-hard-lose-weight-5805327

Obrázok

freedigitalphotos.net/images/Other_health_and_bea_g278-Hand_Holding_Belly_p81867.html

Komentáre

468 ad