Prečo spať nahý?

Nahota v spálni môže pomôcť zlepšiť milostný život, spánok, spáliť viac kalórií a znížiť krvný tlak. Podľa medzinárodnej štúdie National Sleep Foundation v USA až jeden z troch dospelých spí nahý. Prírodne, v Adamovom rúchu, vo svojej koži, nahý, vyzlečený, bez šiat. Volajte to, ako len chcete, vždy sa jedná o tú istú činnosť… A nezabúdajte, že ani mierny chlad v spálni nemusí byť na škodu, pretože takto môžete mať k svojmu partnerovi ešte bližšie. Magazín life-style predstavuje TOP výhody nahého spánku.

3d beauty

Zlepšenie milostného života

Podľa prieskumu istej firmy predávajúcej posteľnú bielizeň, ktorého sa zúčastnilo 1000 britských dospelých, majú fanúšikovia nahého spania šťastnejší milostný život než bežní spáči. To však nie je až tak prekvapujúci výsledok… Až 57 % nahých spáčov bolo spokojných s kvalitou ich vzťahu, oproti tomu len 48 % nositeľov pyžám. Nejde o to, žeby vyzliekanie partnera nemalo svoje vlastné čaro, ale uznajte, budete sa zdržiavať vyzliekaním, keď ste celú noc vedľa seba pekne telo na telo?

Zlepšenie kvality spánku

Aby ste dokázali zaspať, musí sa Vaša telesná teplota znížiť o cca pol stupňa. A aby ste vydržali spať čo najdlhšie, je potrebné teplotu počas spánku regulovať. Váš mozog sám vyšle telu impulz k prebudeniu sa. Výhodou nahého spania je preto aj rýchlejšie zníženie telesnej teploty. Prílišné horúčavy spánok zbytočne narúšajú, aj keď nutne neznamenajú kratšiu dobu spánku. Navodzujú však menej hlboký a menej osviežujúci spánok, ktorý je kľúčový pre konsolidáciu pamäti a opravy buniek. Takže radšej si dvakrát premyslite, či na seba nabudúce opäť natiahnete celé pyžamo, alebo len jeho vrchnú časť, prípadne nič. A myslite pri tom na svojho partnera. Máte v ňom predsa zaručený dokonale prírodný zdroj tepla, ku ktorému sa môžete kedykoľvek pritúliť, keď budete potrebovať teplo cítiť. Po ohriatí môžete kedykoľvek ustúpiť na svoju stranu postele.

Spálenie väčšieho množstva kalórií

V poslednom čase sa rozmohol fenomén benefitov hnedého tuku, ktorý má schopnosť produkovať 300-krát viac tepla než akýkoľvek iný orgán v našom tele. Kým obyčajný biely telesný tuk (zlý tuk) sa ukladá, keď prijmeme viac kalórií, než sme schopní spáliť, hnedý (dobrý) tuk generuje teplo. Hnedý tuk je bežnejší u detí, a je to práve on, čo ich drží v teple. Americká štúdia uverejnená v časopise Diabetes zistila, že spánok v chladnej spálni môže aktivovať u dospelých práve hnedý tuk. V štúdii spalo päť zdravých mladých mužov v spálni, ktorej teplota bola regulovaná klímou po dobu štyroch mesiacov. V prvom mesiaci sa udržiavala teplota 19 ºC, v druhom mesiaci 23 ºC, v treťom mesiaci sa opäť znížila na 19 ºC a vo štvrtom sa dramaticky oteplilo na 27 ºC. V druhom mesiaci spanie pri 23 ºC zapríčinilo, že sa takmer u všetkých mužov zdvojnásobil objem hnedého tuku v tele. Denne spálili viac kalórií, no nie až toľko, aby im to pomohlo schudnúť. Zlepšila sa taktiež ich citlivosť na inzulín. Nahé spanie v kombinácii s chladnejšími teplotami môže teda pomôcť aktivovať hnedý tuk.

Zníženie krvného tlaku

Spanie telo na telo podporuje tvorbu a vylučovanie oxytocínu, hormónu s mnohými zdravotnými výhodami. Kontakt „koža na kožu“ vysiela do mozgu impulzy, ktoré majú blahodarný ochranný účinok na srdce, zníženie krvného tlaku, posilnenie imunitného systému a zníženie úzkosti. Keď ešte stále potrebujete hľadať dôvody, prečo spať nahý, pomyslite na svojho úplne nahého partnera po svojom boku v spálni a nechajte pyžamo pekne v skrini. Pre spríjemnenie večera môžete použiť napríklad aj masážne oleje a pomôcky, ktoré Vám dovolia vychutnať si nahotu ešte výraznejšie. Ak sa Vám to nejako nepozdáva, aspoň to vyskúšajte a potom robte závery.  

__________

Zdroj: mensfitness.com/life/4-benefits-sleeping-naked/slide/3

Obrázok: dollarphotoclub.com/stock-photo/3d%20beauty/61139260

Komentáre

468 ad