Predstavujeme muža s menom, ktoré mu zrejme nebudete závidieť

phucIný kraj, iný mrav. A to zjavne platí, aj čo sa mien týka. Svoje o tom vie istý Austrálčan s vietnamskými koreňmi, ktorý si kvôli svojmu pôvodu už čo-to vytrpel. A to všetko pre zdanlivo banálnu vec, a teda jeho meno. Magazín life-style o tom prezradí viac. 

Meno robí človeka

Kým v Ázii je takéto meno bežné, inde s ním majú ľudia značné problémy. Muž s menom Phuc Dat Bich sa médiám posťažoval, že pre jeho meno ho v Austrálii, kde momentálne žije, diskriminujú. Vo Vietname sa jeho meno číta ako „Fú da bik”, no v anglicky hovoriacich krajinách nastáva problém, pretože jeho meno foneticky znie ako nadávka najhrubšieho zrna – „Fak det bič”. Nečudo, že s takto vysloveným menom sa mu v Austrálii nenažíva práve najľahšie. Phuc (23) mal vďaka svojmu menu problémy už hádam všade, sociálne siete nevynechávajúc. Na Facebooku ho už totiž trikrát zablokovali, pretože administrátor ho obvinil z toho, že zavádza a neveril mu, že je jeho meno skutočné. Phuc preto zverejnil svoj pas, aby dokázal, že si nevymýšľa, ba ani nechce byť vulgárny.

Nevinné nadávky

„Bol som obvinený z používania nepravdivého a zavádzajúceho mena, čo ma dosť uráža. Je veľmi nepríjemné, že mi nikto neverí. Je to vari preto, že som Aziat? Účet na Facebooku mi viackrát zablokovali. Mal som uviesť pravé meno, tak som ho uviedol. S pozdravom Phuc Dat Bich,” napísal muž na sociálnu sieť.

Austrálčanov status  sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom. Puch sa následne poďakoval všetkým svojim priaznivcom, ktorí mu status hojne komentovali. Austrálčan s ázijským rodokmeňom dodal, že by sme si mali konečne uvedomiť, že žijeme v rozmanitej, multikultúrnej spoločnosti a neposudzovali (ani neodsudzovali) nikoho na základe nevšedného mena či iného tradičného znaku istého národa.

Pravda je napokon celkom inde

A keď sa už zdalo, že všetkých presvedčil o svojej pravde, vysvitlo, že žiadny Phuc Dat Bich neexistuje. Austrálčan sa totiž volá celkom „bežne“. Jeho pravé meno je Joe Carr. Alebo si dal pôvodné meno zmeniť? Muž chcel vraj iba upozorniť na problematiku mien a pôvodu, za ktorý ľudia nemôžu a nemali by byť preto diskriminovaní. Čo vy na to, stotožňujete sa s iniciatívou tohto chlapíka?

________

Zdroj

telegraph.co.uk/technology/facebook/12015874/Phuc-Dat-Bich-name-was-Facebook-hoax-says-prankster.html

Obrázok: images.singaporeseen.stomp.com.sg/styles/featured_image/s3/featured/2015/11/phuc%20you.jpg?itok=xf0ZtoFk

Komentáre

468 ad