Prežite deň s alfa samcom

Mnoho žien priťahujú muži, ktorí sú sebavedomí, silní a dámy majú pri nich pocit, že ich dokážu ochrániť. Aj preto dávajú prednosť rebelom a takpovediac “zlým chlapcom” pred starostlivými a citlivými chlapmi. No je alfa samec naozaj ten správny partner pre život? Je vhodný pre dlhodobý a plnohodnotný vzťah? Magazín life-style sa dnes pozrie na to troška bližšie. 

couple

Zoznámte sa

Ako už vyplýva zo samotného pomenovania tohto typu chlapa (a tak to funguje i v prírode), alfa samec chce byť vodcom. To znamená, že všetko potrebuje mať pod palcom. Či už miesto, kde sa stretnete alebo destináciu, kam pôjdete na dovolenku. Pri prvom rande choďte na miesto, kde ho budete môcť lepšie spoznať. Skúste napríklad Vašu obľúbenú reštauráciu.

Ak Vám niečo na ňom prekáža, nebojte sa mu to povedať. Hneď na začiatku si určte hranice. Najlepšie je, keď sa o tom porozprávate okamžite, aby vedel, že hľadáte niečo viac. Správny alfa samec bude rešpektovať Vaše medze (aspoň spočiatku). Pokiaľ si však nie ste dostatočne istá, rázne to ukončite! V prípade, že sa takýto muž do Vás zamiluje, bude bojovať ako ten najväčší dravec. 

Choďte na ďalšie rande

Ak sa Vám zdá byť Váš alfa samec priateľský a cítite sa pri ňom dobre, skúste sa dohodnúť na ďalšom rande. Vyberte sa napríklad na minigolf alebo bowling. Uvidíte, ako sa s ním budete cítiť v takejto situácií. A najmä vtedy, keď sa podujme, že Vám vysvetlí pravidlá hry a pritúli svoje telo k tomu Vášmu o niečo viac. 

Rozvíjajte tento vzťah

On je tým rytierom, ktorý Vás priťahuje svojou silou a priateľským správaním. Vy ho môžete zasa priťahovať láskavosťou, krásou alebo tým, že mu viete vždy pomôcť. Rozvíjajte svoj vzťah a dopĺňajte sa navzájom. Pracujte na kvalitnom a súdržnom vzťahu.

Základom sú kompromisy

Buďte ústretová, no do vzťahu choďte len vtedy, keď aj tento muž dokáže robiť kompromisy. Niekedy musí ustúpiť a nechať Vám priestor. Priama a čestná komunikácia je najlepším základom pre vzťah.

Myslíme si, že život s partnerom, ktorý si dokáže ochrániť svoje teritórium, a teda domov, ako aj svoju samicu, ľudsky povedané partnerku, je možný a môže byť dokonca fajn. Alfa samec by však nemal byť egoista, ktorý myslí iba na seba a žena po jeho boku by mala byť tiež silná osoba, pretože to nemusí byť vždy jednoduché. No taký je koniec koncov každý vzťah, a teda ani ten s alfa samcom nie je výnimkou.  

Zdroj: wikihow.com

Obrázok: © [mrcats] / Dollar Photo Club

Komentáre

468 ad