Priateľské gestá pre novopečených oteckov

oteckoByť otcom je bez pochýb nádherná, neopísateľná, ale aj náročná skúsenosť. To však pochopí iba ten, kto to skutočne zažil. Možno ešte nie ste rodičom, ale niekoho takého poznáte, kamaráta, ktorý sa ním pred časom stal a odvtedy ho už nevídate tak často. Partnerka mu porodila vytúženého potomka a on sa posunul o úroveň vyššie. Myslíte si, nebodaj, že on už o Vašu spoločnosť nestojí? Je to presne naopak a ak ste správny kamarát, rýchlo vytočte jeho číslo a niekam ho zavolajte. Súrne to totiž potrebuje. Na ťažký život novopečených oteckov sa dnes zameral aj magazín life-style

Jedno dobre vychladené

Menší „opušťák“ mu isto schvália aj doma, len nech sa chlap trochu vyvetrá a znormalizuje. Nie je totiž nič depresívnejšie ako zdeprimovaný muž. A ešte ubitý všetkým tým pracovno-rodinným kolotočom. Aby si vedel radosti a šťastie, ktoré sa mu odrazu tak nakopili, naozaj užiť, musí aspoň sem-tam vypnúť. A kde sa chlapi najlepšie zregenerujú? Pri dobrom pivku a futbale, najlepšie, keď to majú pekne v jednom balíčku.

Preto, dobrí kamaráti, vezmite niekedy do partie aj novopečeného tatka, nech sa odreaguje a môže byť ešte lepším rodičom.

Zašportujte si

Odkedy mu do rodiny pribudol nový (večne pocikaný a zaslintaný) člen, nemá čas ani na koníčky. Jediným jeho športom je nosenie bábätka na rukách, o bicykli nemôže byť ani reč, pretože teraz sa zháňa detské sedadlo. Namiesto bicyklovania sa musí uspokojiť s kočíkovaním a občasným pretekaním sa s ostatnými kočíkujúcimi.

Skúste ho zobrať niekam za „skutočným“ športom. Ako dobrý ventil poslúži golf, biliard alebo tenis. Záleží len na tom, koľko energie mu ešte zostalo a koľko môže minúť. V každom prípade sa určite poteší, že ste na neho nezabudli.

Každý otecko sa v istom momente cíti byť odrezaný od svojho predošlého života, ale to ešte neznamená, že už nikdy nebude môcť robiť nič iné okrem prebaľovania a obskakovania večne nespokojného malého nezmara. V tom, aby čerstvý otecko neprepadol akejkoľvek ubíjajúcej predstave, mu pomôžete aj vy, dobrí kamaráti. 

Nedôverčivú partnerku, matku jeho dieťaťa (ešte unavenejšiu a zdeprimovanejšiu), ubezpečte, že to robíte aj pre ňu, pre blaho celej rodiny. S prísľubom, že jej partnera „vrátite“ pozitívne nabitého na ďalšie rodičovské dni, môžete vyraziť na pánsku jazdu. 

__________________

Zdroj

askmen.com/specials/dadpact/gestures-for-a-friend-that-just-became-a-dad/take-him-to-a-driving-range.html

Obrázok

freedigitalphotos.net/images/Family_g212-Smiling_Father_And_Laughing_Baby_p65932.html

Komentáre

468 ad