Radosť z jazdy s Hondou PCX 125

Krásne počasie priam láka milovníkov motocyklistiky, aby vyvetrali svoje nádherné stroje. I z tohto dôvodu sme sa rozhodli upriamiť našu pozornosť na skúter PCX 125. Pri pohľade naň Vás určite upútajú svetlá, ktoré sú výrazným dizajnovým prvkom tohto modelu. Robustnejšia stavba napovedá o tom, že tento skúter dokáže aj čosi viac ako len prevoz z miesta na miesto.

radost z jazdy

Samotný svetlomet sa vyznačuje vynikajúcou svietivosťou, čo je značná výhoda oproti iným skútrom. Má taktiež funkciu denných svetiel a je vybavený mnohými technológiami, ktoré zaručujú dlhú životnosť a dobrú svietivosť. Pri pohľade na predný štít si mnohí povedia, že je nedostatočne veľký. Svojím náklonom a tvarom však dokáže ochrániť motocyklistu, a vzduch tak prúdi mimo neho. Rýchlosť je vhodná aj na jazdenie mimo mesta, pričom na skútri sa môžete pohybovať i viac ako 90 km/h. Tiež pri obsadení skútra dvomi členmi je výkon motora dostačujúci.

Pri motore ešte zostaneme. Dokáže rýchlo reagovať a rozhodne sa nebudete báť ani pri predbiehaní. 125-ku si obľúbite aj kvôli spotrebe, ktorá je na úrovni dvoch litrov. Táto hodnota sa dosiahla aj pridaním systému START – STOP, ktorý Honda implementovala z automobilového priemyslu do tohto skútra. Iný je tiež štartér a akumulátor, ktorý tvorí len jedna súčiastka, tzv. ACG. Aj vďaka nej dokáže skúter naštartovať okamžite pri stlačení plynu, pričom absentuje klasický zvuk štartovania. Jednoducho si ani nevšimnete a motor je zrazu naštartovaný bez výraznejšieho hluku.

Skúter sa celkovo veľmi ľahko ovláda, a to aj vďaka čitateľnému panelu. Všetko podstatné od rýchlosti až po spotrebu si dokážete vyčítať z ponúkaných prehľadných indikátorov či rýchlometra. Skúter je určený pre všetkých a nemá vymedzenú cieľovú skupinu. Rozhodne sa s ním nebudete nudiť a na cestách si užijete mnoho skvelých zážitkov.

Zdroj: podkapotou.zoznam.sk

Obrázok: motosferas.com

Komentáre

468 ad