Revolučné pero, ktoré si ihneď zamilujete

Tak toto tu ešte nebolo! Doslova sa vám bude z toho tajiť dych. Čo bolo dosiaľ možné iba v sci-fi filmoch, stáva sa realitou. Magazín life-style predstavuje revolučné pero The Scribble Pen. Technologický pokrok je nezadržateľný a zasahuje i do tak primitívnej oblasti, akou by sa mohli písacie potreby zdať. V čom spočíva prevratnosť tohto moderného kúsku? Čítajte ďalej…

scribble

Ako chameleón

Skúsme nazvať túto úžasnú vecičku o niečo familiárnejšie, napríklad „haky-baky“. Jej schopnosti sú zrovnateľné s tými chameleónovými, pretože dokáže zistiť farbu predmetu a následne si ju vytvoriť. Stačí krátky sken a je to! Šokuje už samotná adaptácia, no to nie je všetko. Pero si dokáže farbu aj uložiť. Takto doň môžete nazbierať všetky odtiene okolo vás a vytvoriť si tak úžasnú farebnú paletu. Špeciálny vnútorný mechanizmu pera namieša farbu atramentu a majiteľovi tejto prevratnej novinky sa tak otvárajú nevídané možnosti.  

digitalne pero

Koniec éry pasteliek

Čo by ste povedali na to, keby ste si odrazu mohli pre svoju kresbu či text vyberať spomedzi 16 miliónov farebných odtieňov (100.000 unikátnych farieb)? Keď raz vyskúšate „haky-baky“ pero, odrazu sa vám bude zdať škatuľka pasteliek neskutočne obmedzujúca. Ak používate Photoshop a jeho nástroj „kvapkadlo“ (eyedropper), tak si môžete lepšie predstaviť, ako funguje prototyp tohto úžasného pera. Autormi nápadu sú Mark Barker a Robert Hoffman. Pero má na jednej strane hrot a na druhej RGB farebný skener. Pre digitálne kreslenie by mal byť dostupný Scribble Stylus. Hoci „haky-baky“ ešte nie je v predaji, tvorcovia ho plánujú uviesť na trh čím skôr. Na webe kickstarter.com sa už na jeho vývoj vybralo viac ako 366.500 dolárov. Hovorca Scribble sa vyjadril, že pero ocenia najmä deti, bytový dizajnéri, učitelia, umelci, fotografi či študenti. No iste si viete predstaviť nekonečný rad ďalších možnosti, kde by našlo uplatnenie.

My sa už tešíme, kedy sa táto novinka dostane na náš trh. A čo vy?

Zdroj: virality.cz, kickstarter.com, inhabitat.com

Obrázky: virality.cz, inhabitat.com

Komentáre

468 ad