Rúž oslavuje storočnicu!

ruzAj vy patríte k ženám, ktoré si bez poctivo narúžovaných pier nedokážu predstaviť svoj pracovný deň, ale ani večerné posedenie s kamarátkami?

Áno, prirodzená krása je síce neoceniteľná devíza, ale vedieť sa dobre a vkusne nalíčiť je tiež veľké umenie.

Dokážete to?

Vyberajte to, čo vám pristane

Módne trendy aj nádherné modelky z reklamy sú fajn, často inšpirujú a každá žena by sa na ne chcela aspoň trochu podobať, ale vhodný make-up, rúž nevynímajúc, si vyberajte podľa iných kritérií.

Ak totiž chcete, aby vás rúž rozžiaril a podčiarkol vaše prednosti, riaďte sa v prvom rade svojou pokožkou. Postačí jednoduchý test. Naneste si rúž na predlaktie, keďže koža je tam najprirodzenejšia a pomerne rýchlo mení farbu. Preto, ak sa vám bude farba rúžu páčiť tam, isto bude „sedieť“ aj vašim perám.

Hoci sa môže zdať, že vybrať si a naniesť rúž nie je žiadna veda, opak je pravdou.

A to pritom ubehlo už celých sto rokov, čo vysúvací zázrak uzrel svetlo sveta!

Móda sa mení, rúž ostáva

Priznajte sa, že aspoň jeden doma či v kabelke máte!

Skutočne je to už storočie, čo si rúž, ako ho poznáme dnes, teda ako vysúvaciu tyčinku, začali kupovať ženy na celom svete.

A to všetko vďaka šikovnému vynálezu pána Maurice Levyho, ktorý v roku 1915 vymyslel kovovú vysúvaciu tubičku, ktorú používajú aj súčasné moderné ženy.

Aby ste si však nemysleli, že maľovanie pier je výdobytkom posledného storočia, treba pripomenúť, že už staroveké Egypťanky mali veľkú záľubu v líčení pier, akurát si ich farbili rozdrvenými kameňmi, hlinou, hmyzom či krvou.

Podobne sa parádili aj v antickom Grécku. Stopku krvavočerveným perám dal až temný stredovek, kde sa maľovanie pier spájalo s čarodejníctvom.

Našťastie, dnes vás už za zvodne upravené pery na hranici neupália…

Koľko rúžu zje priemerná žena?

Štatistiky ukázali, že priemerná žena skonzumuje za život až kilogram rúžu. Drvivá väčšina z nich to robí neúmyselne, ale rúž sa zvykne v drobných množstvách zachytávať na zuboch.

Aj preto mnohí experti varujú pred dennodenným rúžovaním pier. Zloženie rúžu vraj nie je také nezávadné, ako by sme sa nádejali.

Jeho gro tvoria vosky a tuky, často vyrábané z ropy. Pridávajú sa doň aj silikóny, parafíny, parabény, o ktorých škodlivosti na ľudský organizmus sa už tiež kadečo popísalo.

Ostáva teda len veriť (a pozorne študovať zloženie), že kozmetické firmy (najmä tie renomované) vedia, čo robia a nechcú nikomu uškodiť.

Viac škody narobí požičiavanie

„Jéj, ty máš nový rúž? Aký krásny odtieň. Daj vyskúšať, či aj mne pristane!“

Toto asi pozná každá žena.

Rúže si často požičiavame, meníme a navzájom odporúčame.

A to je tá najväčšia chyba, ktorou si zároveň aj najviac škodíme.

Rúž, ako aj iná kozmetika, má totiž „zázračnú“ schopnosť nachytať z prostredia všetko, čo sa dá. A teda aj vírusy a rôzne škodliviny. Ak teda netúžite po infekcii či herpese, radšej si svoj rúž dobre strážte.

Stačí sa držať jednoduchého pravidla: Jedna žena = jeden rúž. Riziká „nákazy“ by tak mali byť eliminované na minimum.

Na záver už iba dodáme: Všetko najlepšie, čarovná tyčinka!

Nech je každá žena aj vďaka rúžu krásna a spokojná sama so sebou!

____________

Zdroje

wikipedia.org/wiki/Lipstick

lipstickhistory.com/

Obrázok

freedigitalphotos.net/images/Beauty_and_cosmetics_g283-Applying_Red_Glossy_Lipstick_p79713.html

Komentáre

468 ad