Rybár vylovil hrozivú megarybu: Je to následok zvýšenej rádioaktivity?

Rybu, ktorá by nadchla nejedného milovníka hororov, vylovil japonský rybár z vôd neďaleko Fukušimy, miesta, kde v roku 2011 došlo k havárii v atómovej elektrárni. Náhoda či dielo radiácie? Magazín life-style pozýva pozrieť sa na tú ozrutu bližšie. 

Podarený úlovok

Japonec Hirasaka Hiroshi o svojom gigantickom a strach vyvolávajúcom úlovku vyrozprával médiám, pričom stále neverí toľkému „šťastiu“. Viac ako medializácia ho logicky teší ryba. Hirasaka priznal, že po vytiahnutí tej “šelmy” sa dosť vyľakal. Čo si budeme nahovárať, veď kto by aj nie?

Morský netvor s obrovskou tlamou, veľký takmer dva metre, sa vynoril z mora obmývajúceho japonský ostrov Hokkaido. A keďže atómová fukušimská elektráreň nie je ďaleko, mnohí vidia za podivným výzorom ryby práve nešťastnú jadrovú tragédiu, nakoľko pri nej unikla do mora rádioaktívna voda, s ktorou sa Japonci dodnes celkom nevysporiadali.

A zdá sa, že ani príroda…

Následky havárie

Prerastená morská obluda by mala byť podľa všetkého trochu väčšia a mierne hrozivejšia zubatka pruhovaná. Táto ryba však dosahuje dĺžku maximálne 1,2 metra. Argumenty, že „to“, čo vylovil rybár, by mohol byť tvor poznačený práve uniknutou rádioaktívnou vodou, znejú preto viac než uveriteľne.

Elektráreň vo Fukušime poškodilo zemetrasenie a prívalová vlna cunami ešte v marci 2011, čoho následkom sa roztavilo jadro troch reaktorov. Napriek snahe expertov nie je situácia v elektrárni stále celkom doriešená. Pretrvávajúce problémy, najmä s únikmi rádioaktívnej vody, tak aj v súčasnosti spôsobujú Japoncom vrásky na čele.

Šťastnému rybárovi je však zjavne jedno, prečo ryba vyrástla až do veľkosti dvoch metrov a tiež príliš neriešil, čo jej k tomu „dopomohlo“. Hlavné je, že ju chytil on. Ako sa pred novinármi vyjadril:  „Oplatilo sa. Po druhýkrát za tri mesiace som tu priletel na rybačku a pozrite… Tento „kúsok“ je neuveriteľný!” Nevedno, či ju s rovnakým nadšením aj skonzumoval.

__________

Zdroj: metro.co.uk/2015/09/17/fisherman-catches-very-weird-alien-like-massive-fish-5395087/

Obrázok: metrouk2.files.wordpress.com/2015/09/ad_181246375.jpg

Komentáre

468 ad