Seriál 2015, ktorý udáva trend

Milovníci histórie, ale aj drámy spojenej so životnými výzvami a konfliktami, iste privítajú s otvorenou náručou kultový TV seriál stanice BBC Poldark (VB, 2015) od režiséra Edwarda Bazalgetta. Ak ste ešte nemali príležitosť zachytiť informácie o novom spracovaní, možno si spomeniete na staršiu verziu, ktorú v rokoch 1975-1977 vysielala tiež stanica BBC. Okolo tohto filmu však vzniklo výrazné boom aj kvôli tomu, že hlavný protagonista hlboko ovplyvnil jeden výrazný trend modernej doby. Získal si tak sympatie tisícok ľudí. Čítajte ďalej life-style a garantujeme, že po prečítaní tohto článku si ho zamilujete aj vy.  

poldark

Muž, ktorý hľadá zmysel života

Ross Poldark, hlavný hrdina seriálu, privedie divákov do Cornwallu v Anglicku (koniec 18. storočia). Je to doba, kedy sa rybári netešia dobrým úlovkom, zatvárajú sa doly kvôli nízkej hodnote získaného materiálu, zvyšujú sa ceny potravín, ľudia strácajú strechu nad hlavou a hladujú. Poldark sa sem vrátil po Americkej revolúcií a hneď po príchode ho čakali samé zlé správy. Dozvedel sa o smrti svojho otca, ale aj o tom, že jeho milovaná žena je zasnúbená s jeho bratrancom. Hľadá cestu, ako ju získať späť, alebo žiť bez nej. Okrem toho sa snaží o pozdvihnutie svojej zeme, stará sa o ľudí, ktorí na neho spoliehajú a je svedkom konfliktov medzi chudobnými a bohatými. Svoj nový domov našiel v prírode, ktorá mu dáva lásku a nehu. Potrebuje ich, aby mohol ďalej bojovať. Dráma vypovedá o rodine, spoločenských rozdieloch, ale aj o sile muža, ktorý musí čeliť životným výzvam.  

Charizmatický herec

Rossa Poldarka stvárnil v horúcom spracovaní írsky herec Aidan Turner (19. jún 1983, Clondalkin). Po absolvovaní herectva na prestížnej The Gaiety School of Acting (2004) začal pôsobiť na divadelných doskách. Neskôr sa dostal i k filmu. Mohli ste ho zazrieť v prvej epizóde seriálu Tudorovci (2007) a vo filmoch Alarm, Porcelain, The Clinic. V roku 2008 získal hlavnú úlohou úpíra Mitchella v dráme BBC Cena za ľudskosť a divácku verejnosť ohúril tiež výkonom v seriáli Desperate Romantics (2009), kde si zahral maliara Rossettiho. Potom to šlo už závratnou rýchlosťou. Objavil sa v kritikmi oslavovanom filme Hattie (2011) a zahral si aj trpaslíka Kiliho vo filme Hobbit (2012-2013). Týmto sa však portfólio charizmatického a exotického herca nekončí. Ako sa sám vyjadril: „Behom štúdií som si uvedomil, že robím to, čo som vždy chcel. Je veľmi inšpirujúce byť ľuďom zaviazaný.

Trend s podtitulom „skutoční chlapi“

Neodolateľný hrdina Poldark zosobnený Aidanom Turnerom priniesol svetu staronový trend a zbúral všetky predsudky. Zabudnite na mužský sexuálny symbol typu David Beckham. Žiadne hladké telo, pretože chĺpky sú to, čo robí chlapa. Áno, zarastená hruď sa stáva fenoménom číslo 1. Konečne niekto prelomil tie ľady a priniesol vítanú zmenu. Muž už totiž nemusí počas horúcich letných dní vyzerať ako 10-mesačné dieťa. Mnohí si možno povedia “vďaka za Poldark”. Ukázal totiž svetu, že chlpatý mužský idol nie je vôbec na zahodenie. Takže páni, viac sa nemusíte hanbiť za svoju mužnú hruď. Byť chlpatý sa viac nepovažuje za spiatočnícke, nevkusné a antisexy (kto to vlastne povedal?). Možno máte iný názor, ale to ste ešte nevideli Rossa Poldarka. 

Dámy, ak zatúžite pozrieť si po dlhom čase dobrý seriál s neodolateľne prirodzeným hrdinom, určite si počkajte na túto novinku. A odkaz pre pánov? Všimnite si, ako nemôžu dámy odtrhnúť z obrazovky oči a bude vám jasné, čo dnes frčí.

Zdroj: theguardian.com, csfd.cz, edna.cz

Obrázok: theguardian.com

Komentáre

468 ad