Skladací, úsporný a ultra moderný bicykel

Presne taký je prototyp, za ktorým stojí trojica mladých argentínskych vynálezcov. A keďže dobré nápady by bola škoda nezrealizovať, zdá sa, že bicykel, ktorý zložíte za jednu sekundu a okrem iného si ním dobijete aj smartfón, bude v ponuke už na budúci rok. Nech sa páči, life-style o tom zisťoval viac. 

bicykel

Pomohli neznámi nadšenci

Čo by bola dobrá myšlienka bez sponzora? Našťastie, tento nápad sa rozhodlo podporiť rovno 313 nadšencov, ktorí vyzbierajú takmer 427 tisíc dolárov. S takouto sumou by mala byť realizácia hračka. Všetko sa to udialo vďaka portálu kickstarter.com, ktorý je plný najrôznejších výmyslov. Svoju ideu sem zverejnili aj autori unikátneho elektrického bicykla Gi FlyBike, a keďže na svoj projekt našli pomerne rýchlo aj dostatok peňazí, už čoskoro sa ich sen stane skutočnosťou.

Unavení z dopravy v Argentíne

Čo spája všetky väčšie mestá sveta? Je toho zrejme viac, no okrem smogu, zvýšenej kriminality a nedostatku zelene je to najmä nikdy nekončiaci dopravný chaos. Práve ten stojí aj za vynálezom elektrobicykla. Lucas Toledo, Agustin Agustinoy a Eric Sevillia sa jednoducho rozhodli, že už majú dosť katastrofálneho stavu dopravy v ich krajine, a tak začali uvažovať o nejakej rozumnejšej alternatíve. A zjavne sa im to podarilo.

Priekopnícky bicykel

Gi FlyBike sa zloží do jednej sekundy, uzamknete ho jednoducho a rýchlo svojím smartfónom, no krútením pedálov si zároveň mobil dobíjate. Tento inteligentný bicykel je vyrobený z extra odolnej hliníkovej zliatiny a váži 16 kilogramov. Batérie na jedno nabitie vydržia jazdcovi, ktorý nevládze pedálovať, približne na vzdialenosť 60 kilometrov a pneumatiky sú špeciálne upravené proti prepichnutiu. Aplikácia pre smartfóny tiež umožní jazdcovi ovládať svetlá či používať GPS navigáciu.

Na dosah

Produkcia bicykla Gi FlyBike by sa mala odštartovať už začiatkom budúceho roka. Ak vás zaujala možnosť vlastniť tento unikátny kúsok a brázdiť na ňom slovenské cesty či cyklistické chodníky, možno už v júni 2016 sa objaví aj u vás doma. 

__________

Zdroje

dailymail.co.uk/sciencetech/article-3274266/The-ultimate-commuter-bike-Electric-Gi-FlyBike-folds-half-seconds-locks-charges-phone-pedal.html

kickstarter.com/projects/227461008/gi-flybike-the-first-electric-bike-that-folds-in-o

Obrázok: wordlesstech.com/wp-content/uploads/2015/10/Gi-FlyBike-electric-bike-that-folds-in-one-second-2.jpg

Komentáre

468 ad