Škorica zabíjala

skoricaHoci sa vystrašená matka pokúšala svojmu 4-ročnému synovi pomôcť, ani lekári ho už nedokázali zachrániť. Život malého dieťaťa tak vyhasol kvôli zdanlivo nevinnému koreniu – škorici.

Pozor na to, čo deti jedia!

Už nielen stabilizátory či rozporuplné potravinárske farbivá ohrozujú naše zdravie.

Po tom, čo sa celý svet dozvedel o hroznej a celkom zbytočnej smrti malého Matthewa Radera (†4), sa rodičia obávajú, čo ďalšie, len tak sa „povaľujúce“ v kuchyni, môže ich deťom privodiť vážne ťažkosti.

Matthew našiel škoricu v skrinke, keď sa ako iné deti len tak motal po kuchyni. Objavený škoricový prášok následne prehltol, pričom on, ani jeho matka v tej chvíli netušili, aké fatálne dôsledky bude jeho čin mať.

Krátko nato, ako škoricu prehltol, sa začal chlapec dusiť a čoskoro aj skolaboval.

Do nemocnice ho previezli čo najrýchlejšie, ako to bolo možné, ani doktori mu však už nedokázali pomôcť.

Život dieťaťa vyhasol opäť celkom zbytočne.

Škoricová výzva

“Zrazu sa začal dusiť. Bolo to, ako keby dostal záchvat, po ktorom náhle skolaboval,” povedala zdrvená matka Brianna Rader na margo hrozného nešťastia, ktoré celú jej rodinu postihlo.

Vie, že život milovaného synčeka jej to už nevráti, napriek tomu sa rozhodla nemlčať a nahlas prehovoriť k iným rodičom i deťom, aby si na škoricu dali veľký pozor.

Prostredníctvom nového trendu, ktorý nesie názov “Škoricová výzva”, matka spolu s odborníkmi varuje:

„Mnoho deti skúša neznáme potraviny, pričom nemyslia na to, že im táto zábava môže veľmi ublížiť! Opatrní by mali byť preto najmä rodičia.”

Prečo je škorica taká nebezpečná?

Problém je najmä v tom, že ak požijeme priveľké množstvo tejto obľúbenej pochutiny, ľudské telo sa tomu začne brániť. Nasleduje záchvatový kašeľ, avšak, ak začneme dýchať príliš rýchlo, škoricový prášok sa dostane až do pľúc a spôsobí silné kŕče, v prípade malého Matthewa smrteľné.

_________

Zdroj

popsugar.com/moms/Boy-Dies-Asphyxiation-After-Ingesting-Cinnamon-37665627

Obrázok:

freedigitalphotos.net/images/Herbs_and_spices_g68-Cinnamon_Spice_p149019.html

Komentáre

468 ad