Srbská rocková skupina s Pohodou

Už onedlho spustí festival Bažant Pohoda svoje klubové turné. Tento ročník je poznačený tzv. „vol. B“, a preto sa presunie do miest ako Brezno, Banská Bystrica a Brno. Návštevníci si budú môcť pozrieť film Pohoda 2014 a na programe je aj diskusia s jeho režisérkou Petrou Všelichovou či zakladateľom festivalu Michalom Kaščákom. Pokiaľ milujete nespútanú zábavu, živelnosť a energickú smršť, môžete sa začať tešiť napríklad na srbskú kapelu Repetitor. Magazín life-style pozýva svojich čitateľov užiť si nefalšovanú zábavu na vlastnej koži.

Repetitor

Repetitor, zľava doprava: Milena Milutinovic, Boris Vlastelica a Ana-Marija Cupin

Čo dokáže Repetitor svojím fanúšikom ponúknuť?

Ak ste o tejto kapele ešte nepočuli, mali by ste vedieť, že belehradská post-punková garážová formácia dostane do varu takpovediac každého. Na festivale mala vystúpiť už minulý rok, no zranenie bastgitaristky tieto plány narušilo. Svoju slovenskú premiéru zažili teda až na Waves Bratislava. Trojčlenná kapela, jej surová energia, ženská rytmickosť a dynamika sa vryjú milovníkom podobného hudobného štýlu hlboko pod kožu. Nejde o žiadnych amatérov, pretože svoj čas na pódiu dokážu využiť naplno, bez lapania po dychu. Zabávajúcich sa ľudí nenechajú nudiť sa. Určite nebude nikomu vadiť, že spievajú v rodnej reči, pretože jednoducho vedia robiť šou. Chytľavá melódia a dobre načasovaný rytmus podčiarkujú kvality tohto tria, ktoré reprezentatívne zosobňuje srbskú gitarovú kultúru.

Zažehnajte jarnú únavu festivalom

Pretože je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, príďte si vychutnať ten autentický pocit dravosti, ktorý predkladá jedna z najlepších kapiel svojho druhu, na vlastnom tele. Po koncerte sa zábava nekončí, pretože DJ Drappenmadchenfeller sa o ňu postará na afterparty. V Pohoda shope si môžete kúpiť lístky na kultový festival Bažant Pohoda 2015 a mnohé upomienkové predmety.

Predpríprava na Bažant Pohodu 2015

Klubové festivaly Pohoda začnú 31. marca v Brezne (klub Bombura), 1. apríla to bude Banská Bystrica (Záhrada) a 2. apríla Brno (Kabinet Múz). 28. marca sa spustí tiež veľká akcia ku Dňu učiteľov. Držitelia kariet ITIC, ISIC a EURO<26 si môžu kúpiť lístky na Bažant Pohodu 2015 so zľavou 10€. Tento festival sa rúti do svojho devätnásteho ročníka a dosiaľ sa predalo už viac ako 8.000 permanentiek. Cena jednej je 89€, no k dispozícií sú aj vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, ako i lístky na parkovanie pre karavany a osobné vozidlá. Na Bažant Pohode 2015 vystúpia: Björk, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, Kaytranada, Young Fathers, CocoRosie, of Montreal, Eagles of Death Metal, Ibeyi, Beardyman,Tom Vek, RL Grime, Tiken Jah Fakoly, Kate Tempest, Les Ambassadeurs, Omar Souleyman, Turbowolf, Hybrid Minds, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Acollective, Fat White Family, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Dÿse, Too Many Zooz, Darkstar, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Vlasta Popić, Erotic Market, OFF!, Repetitor, Anton Maskeliade, Mourn, Pearls Negras.

Ste správne naladení? Potom neváhajte a obstarajte si lístok na klubovú Pohodu (alebo priamo na festival Bažant Pohoda 2015). Prajeme nezabudnuteľný zážitok a príjemnú zábavu.

Zdroj: hudba.zoznam.sk

Obrázok: en.wikipedia.org

Komentáre

468 ad