Stolík a koberec v jednom: Aj to už vymysleli!

Pod tento skvelý vynález sa podpísal jeden nadmieru kreatívny Talian. Keď už mal dosť kobercov, o ktoré jednostaj zakopával, rozhodol sa z nich vytvoriť niečo praktickejšie. Čo tak stolík (či pohovka) a koberec v jednom? Keďže redakciu magazínu life-style uvedený dizajnérsky kúsok mimoriadne zaujal, rozhodla sa oň podeliť aj so svojimi čitateľmi. 

koberco stolik

Skvelé riešenie do menších bytov

Alessandro Isola navrhol zlepšovák, ktorý oceníte najmä v prípade, že neoplývate obytným priestorom navyše. No zamilujú si ho aj všetci milovníci nových a revolučných výstrelkov. Koberec, ktorý sa dokáže premeniť na konferenčný stolík, je nápad naozaj veľmi šikovný a vkusný. Funguje skutočne jednoducho: Vďaka špeciálnej technológii sa mäkučký koberec razom pretransformuje na minimalisticky pôsobiaci stolík. Dizajnér ho nazval Stumble Upon. Keďže sa jeho vynález zapáčil, neostalo len pri prototype.

stol a koberec v jednom

K stolíku patrí aj pohovka

Aby tých nedostatočne využitých kobercov nebolo málo, povedal si taliansky tvorca, že k stolíku je treba aj pohovku. Preto prišiel s ďalším návrhom, kedy sa koberec dokáže behom okamihu zmeniť na gauč, kde si pokojne posedí aj celá rodina. Je možné ho vytvarovať do rôznych originálnych tvarov, dokonca môže takto „zrolovaný“ koberec poslúžiť aj ako miesto na odkladanie kníh, časopisov či iných vecičiek, ktoré nie je kam uložiť. Ako tvrdí sám dizajnér, netradičný vzhľad pohovky neuberá nič na jej pohodlnosti. Jednoducho, ak ju potrebujete, ohnete koberec, ak nie, vyrovnáte ho.

koberec a stol

Minimalista v čiernom

Kto je vlastne Alessandro IsolaTaliansky umelec telom i dušou, dizajnér, ktorý chodí zásadne v čiernom a so šálom okolo krku. Vyštudoval  architektúru na Oxforde, žije a pôsobí v Londýne. Ako hrdý Talian zbožňuje dobré espresso a všetko pochádzajúce z jeho rodnej krajiny. Spolupracuje s mnohými odbornými magazínmi, ktoré sa venujú najmä bytovému dizajnu a architektúre, okrem iných sa môže pochváliť aj prácou pre prestížny časopis Vogue. Nuž, ako sa zas a znova ukázalo, fantázii a medze nekladú. 

_________

Zdroj

dailymail.co.uk/news/article-2717803/Pull-rug-OVER-feet-Italian-designer-creates-carpet-folds-table-solution-cramped-city-living.html

dailymail.co.uk/news/article-2776249/Architect-designs-carpet-transforms-middle-living-room-sofa.html

Obrázky

40.media.tumblr.com/f7ccdb01f333790c238a3cd5e1c37a08/tumblr_n9h7cdGXH31qa4iv8o1_500.jpg

inhalemag.com/wp-content/uploads/2014/10/alessandro-isola.jpg

inhalemag.com/wp-content/uploads/2014/10/alessandro-isola2.jpg

Komentáre

468 ad