Swatch batéria, ktorá vydrží dlhé mesiace

Elektronické zariadenia, ktoré nosíme stále pri sebe, a teda inteligentné náramky (nazývané aj wearebles), spôsobili v posledných mesiacoch veľký rozruch. Meriame si nimi tep pri behu, kontrolujeme čas, komunikujeme s blízkymi… Švajčiarska hodinárska firma Swatch prišla iba nedávno s novinkou, ktorou je nová batéria určená práve pre takéto zariadenia (ale aj pre využitie v automobiloch). Jej výnimočnosť bude spočívať najmä v tom, že vydrží nabitá celé mesiace. Magazín life-style predstavuje revolučnú technológiu batérií pre wearables.

swatch_touch_zero

Nový model

Očakáva sa, že tieto „vytrvalé“ batérie sa objavia na trhu už v budúcom roku. Silnou konkurenciou pre inteligentné Swatch hodinky by mali byť Apple hodinky. Generálny riaditeľ švajčiarskej spoločnosti sa však nechal počuť, že v Apple konkurenciu nevidí a chystá sa zaútočiť aj na americký trh. Firma predstavila nové hodinky s NFC modulom ešte v marci tohto roku a prvý model „Swatch Touch Zero One“ by mal byť v predaji už tento mesiac.

Výhoda oproti konkurencii

Swatch vidí svoju výhodu oproti konkurencii aj v nových odolných batériách. Spoločnosť pracuje intenzívne na rozšírení revolučného typu, aby sa tak zaradila medzi jednotky v ponuke wearebles zariadení. Cieľom je, aby úžasné batérie nezostali iba sľubom, ale dostali sa medzi širokú verejnosť už v roku 2016. Žiadne ďalšie podrobnosti ohľadom batérie či celkovej technológie nových inteligentných produktov nie sú známe. Jediné, čo vieme, je skutočnosť, že batéria nemá byť využiteľná iba v elektronických zariadeniach, ktoré nosíme pripnuté na svojom tele, ale aj v našich vozidlách. Uvidíme, či sa skutočne dočkáme toho, že SwatchWatch sa nebudú musieť už nikdy dobíjať.

Zdrojobrázok: t3n.de

Komentáre

468 ad