Taylor Swift: Najmladšia country legenda?

Američanka s anjelskou tváričkou, čertovsky dobrým hlasom a dlhokánskymi nohami, ktoré jej závidí nejedna modelka. Týmto však výpočet kvalít len 25-ročnej Taylot Swift ani zďaleka nekončí. Čím to je, že táto nadaná kráska kraľuje súčasnej hudobnej scéne? Čítajte magazín life-style a dozviete sa viac.

Talent, cieľavedomosť a vzhľad, ktorý predáva

Pri pohľade na krehkú Taylor sa zdá, že má snáď všetko, čo si mladá hviezda môže priať. Nielenže disponuje vzhľadom, ktorý Američania milujú (pekná blondínka s modrými očami a dokonalou postavou), ale rovnako tak jej bolo nadelené kvantum talentu, čo sa spevu aj komponovania hudby týka.

To všetko sú zrejme dôvody, prečo mladá Taylor Swift zbiera jedno prestížne ocenenie za druhým (na konte má už 7 cien Grammy a 22 cien Billboard Music Awards), pričom jej skladby sú tými najsledovanejšími a najpredávanejšími pesničkami súčasnosti (jej video k skladbe Bad Blood zlomilo rekord, keď si ho za 24 hodín pozrelo 20,1 milióna ľudí).

Neľahké začiatky

Hoci v začiatkoch kariéry ju mnohí podceňovali, Taylor (aj napriek svojmu zdanlivo pokornému výzoru) vždy vedela, čo chce a išla si za tým. Cez mnohé odmietnutia sa nevzdávala a vystupovala, kde sa dalo. Tay Tay (tak túto hviezdu prvej veľkosti prezývajú jej verní fanúšikovia) na seba prvýkrát výraznejšie upozornila ešte v roku  2004, a to ako neznáma a mladučká country speváčka. Už o štyri roky nato získala ocenenie American Music Awards. Od toho momentu bola nezastaviteľná…

Idol puberťákov

Taylor sa logicky stala idolom tínedžerov v Spojených štátoch, no neskôr i v Európe a iných častiach sveta. Je za tým aj jej pravidelný a pomerne úzky kontakt s nimi na sociálnych sieťach a pravdivé texty z jej vlastného života. Na sociálnej sieti Instagram je vôbec najsledovanejšou osobnosťou s takmer 50 miliónmi fanúšikov. Kto pozorne sleduje jej kariéru a všetkých päť albumov, ktoré zatiaľ vydala, má tak celkový prehľad o speváčkinom duševnom rozpoložení, čím si prechádzala na strednej, ako sa vyrovnávala so sklamaniami v láske, ale tiež o jej každodenných radostiach a starostiach. Jej skutočným a celosvetovým hitom, ktorý sa ocitol na vrchole rebríčka hitparád bol však až pilotný singel k štvrtého albumu Red – We Are Never Ever Getting Back Together, vďaka čomu sa z nežnej country speváčky stala megahviezda svetových rozmerov.

Úspech a udaný smer od country ku komerčnejšiemu popu podčiarkol duch piateho (zatiaľ posledného) albumu s názvom 1989Dnes Taylor s prehľadom vypredáva haly a štadióny, kraľuje rebríčkom predajnosti, počúvanosti, jej videá dosahujú miliardové čísla vzhliadnutí, všade je jej v pätách bulvár a kamaráti sa s top celebritami.

Obyčajná hviezda

Ako tvrdí samotná Taylor, práve kontakt s fanúšikmi, sledovanie ich kont na Instagrame a to, že vníma ich bežné životy, jej pomáha ostať normálnou.

Napriek tomu, že jej prekáža absolútna strata súkromia, nechce sa sťažovať, pretože: „Po tomto som predsa vždy túžila. Sú to len menej príjemné tváre slávy, no keď stojím na pódiu a pred sebou mám tisíce fanúšikov, poviem si, že to všetko stojí za to.“

Až taká obyčajná však nie je, inak by ju magazín Forbes nezaradil medzi najvplyvnejšie ženy planéty (ocitla sa na 69. mieste) ako celkovo najmladšiu ženu v histórii a časopis Billboard ju zasa vyhlásil za ženu roka, a to rovno dvakrát, čo je len ďalší z množstva rekordov tejto talentovanej Američanky.

__________

Zdroj:

wikipedia.org/wiki/Taylor_Swiftov%C3%A1

en.wikipedia.org/wiki/Taylor_Swift

zivotopis.osobnosti.cz/taylor-swift.php

Obrázok: static.tumblr.com/nvzew6u/gBKmctves/taylor-swift8.jpeg

Komentáre

468 ad