Tetovaním pomáha ženám hojiť rany na tele i na duši

tetovaniePomoc lekára často nestačí… Pokiaľ sú rany hlbšie, nedokáže ich zaceliť ani tá najlepšia medicína. Zvlášť pri jazvách, na duši aj na tele, je ťažké prijať myšlienku, že s nimi musíte žiť už do smrti. Nielenže sú nepekné na pohľad, omnoho horšie je to, čo neraz pripomínajú. Magazín life-style chce dnes predstaviť ženu, ktorá sa tomu postavila čelom a rozhodla sa pomáhať skutočne netradičnou formou. 

Pomoc ihlou

Tetovacou, aby sme boli presní. Ňou sa totiž rozhodla rozsievať radosť nadaná tatérka z Brazílie, ktorá svoje „služby“ ponúka grátis.

Flaviu Carvalho k jej rozhodnutiu, aby pomáhala ženám s jazvami po domácom násilí či mastektómii, priviedla skúsenosť  spred dvoch rokov. Vtedy ju oslovila žena, ktorá túžila prekryť jazvy na bruchu.

Nadanú umelkyňu táto záslužná práca tak chytila, že sa rozhodla pomôcť aj iným (rovnako „postihnutým“) ženám. A o tom, že sa teší veľkému dopytu, netreba pochybovať. 

Liečivé obrázky

Pomocou farieb a ihly, tak Flavia prekrýva nielen jazvy po bodnutí nožom či strelných zraneniach, ale rovnako pomáha aj ženám po mastektómii, aby sa znova cítili pekné a sebavedomé.

Projektom s názvom „A Pele da Flor“, čo v preklade z portugalčiny znamená doslovne „Koža z kvietkov“, chcela Flavia vyjadriť aj podstatu, ktorou je zmysel “hlbší ako koža”. Vďaka nemu pomohla už nejednej obeti domáceho násilia a smutných tragédií. Ženy si začali opäť veriť a žiť naplno. Flaviin obľúbený motív sú kvety, najmä kvety čerešne. Nejde však len o ich krásu a o to, že symbolizujú ženskosť, ona nimi vyjadruje aj pominuteľnosť života.

„Čerešňové kvety na jar rozkvitnú ako prvé, no skôr, ako si užijeme ich krásu, stratia sa vo vetre,“ vyjadrila hlbokú myšlienku brazílska umelkyňa s veľkým srdcom.

___________                                                                                                                                                                                                          

Zdroj: facebook.com/fla.tattoo

metro.co.uk/2015/09/07/tattoo-artist-helps-women-heal-the-scars-of-domestic-abuse-and-cancer-5379098/

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/Beauty_and_cosmetics_g419-Tattoo_Woman_p114244.html

Komentáre

468 ad