Tínedžerka chce byť modelkou: Má to však jeden háčik!

modelka s postihnutimNejedno mladé dievča túži byť modelkou a niet sa čo čudovať, pretože krásky z obálok časopisov či predvádzacích mól (prípadne účtov na Instagrame), ktoré tínedžerky nekriticky obdivujú, sú pre ne veľmi silnou motiváciou. Čo je pre mnohé reálnym snom (keďže na túto vysnenú prácu majú zodpovedajúce miery i povahu), je pre iné iba zbožným želaním, zväčša nesplniteľným. 18-ročná Madeline Stuart musela tých prekážok prekonať viac ako bežné dievčatá. Nielenže dlho trpela nadváhou, ale ešte sa aj narodila s Downovým syndrómom. Napriek tomu sa však svojej túžby byť modelkou odmieta vzdať. Magazín life-style Vám o tejto odvážnej slečne prezradí viac. 

Iná modelka

Madeline trpí nevyliečiteľnou chorobou, to jej ale nebráni v ambicióznych plánoch. A o tom, že je húževnatá a len tak sa nevzdá, svedčí aj fakt, že dokázala (za pomoci milujúcej mamky) schudnúť 20 kíl!

Dievčina, ktorá vždy rada plávala a tancovala, sa rozhodla vzdorovať svojmu (na prvý pohľad nepriaznivému) osudu a zdá sa, že je na dobrej ceste. Navyše, nezostala iba pri chudnutí, chce byť totiž modelkou a hviezdou predvádzacích mól a fotografov, ktorá konečne zbúra hranice predsudkov a neopodstatnenej ľútosti.

Odhodlaná

V úsilí, za ktorým nie je len snaha zviditeľniť sa, ale predovšetkým túžba svetu ukázať, že aj ľudia s postihnutím žijú plnohodnotné životy (neraz zmysluplnejšie ako„zdraví“ jedinci) a od nikoho nepotrebujú ľútosť, ju podporuje aj jej rodina.

Vpred ju poháňa tiež viera, že sa jej podarí zvýšiť povedomie o Downovom syndróme a konečne zrušiť diskrimináciu postihnutých. A tiež ukázať, že aj ľudia s postihnutím môžu vyzerať príťažlivo.

modelka s downovym syndromomKeby priemerný človek videl, koľko krásy má v sebe Maddy, koľko lásky a starostlivosti, keby sa krása merala na základe týchto vecí, tak by väčšina modeliek na svete mala Downov syndróm,” vyjadrila sa pre boredpanda.com mama odvážneho dievčaťa. Tá by, podľa vlastných slov, dcéru nevymenila za nič, čo pri pohľade na milú a usmievavú Maddy úplne chápeme.

mlada modelka

__________________________

Zdroj

boredpanda.com/down-syndrome-model-madeline-stuart-australia/

Obrázky

static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/05/down-syndrome-model-madeline-stuart-australia-7.jpg

static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/05/down-syndrome-model-madeline-stuart-australia-20.jpg

static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/05/down-syndrome-model-madeline-stuart-australia-6.jpg

Komentáre

468 ad