Ukázala verejne, čo malo zostať tabu!

prsiaChcelo to veľa odvahy, možno i sebazaprenia, ale najmä potlačenie prirodzenej ženskej ješitnosti. Zverejnením nahých fotografií po odstránení oboch prsníkov však mladá americká herečka sledovala vyšší cieľ. Túžila poukázať na problém mnohých žien na celom svete, o ktorom sa príliš nehovorí, a už vôbec sa neukazuje verejne. Magazín life-style sa spolu s touto odvážnou ženou rozhodol na tento problém upozorniť. 

Preventívna mastektómia

Aniela McGuinness má 32 rokov a je herečkou. Rakovinu pŕs jej diagnostikovali v septembri 2014, no mladá Američanka už dávno predtým uvažovala o mastektómii obidvoch prsníkov. Podstúpiť ju chcela kvôli nepriaznivej prognóze lekárov, ktorí jej ešte ako 25-ročnej povedali, že jej hrozí veľké riziko vzniku rakoviny pŕs. Preventívny zákrok jej opätovne navrhli v tridsiatke, no Aniela stále váhala. Keď sa napokon rozhodla a nazbierala sily na nepríjemný zákrok, prišiel šok. Posledné vyšetrenie pred operáciou totiž ukázalo, že herečka už obávanou chorobou trpí.

Ukázala, o čom sa len šepká

Musia sa ženy, ktoré vyhrali boj s ťažkou chorobou, no ostali bez pŕs, za svoj hendikep naozaj ospravedlňovať? Je nutné, aby žili v predstave, že už nikdy nebudú krásne a žiť plnohodnotný život? Práve tieto otázky sa snažila Aniela eliminovať, aktuálne už po operácii aj liečbe, ktorá sa vyvíja veľmi sľubne. Herečka sa pre médiá vyjadrila, že správa o diagnostikovaní rakoviny ju paradoxne upokojila:

„Je to možno zvláštne, ale pre mňa to bola vlastne upokojujúca správa. Dovtedy som stále váhala, či mám podstúpiť odporúčané preventívne odstránenie prsníkov, no ukázalo sa, že to bolo správne rozhodnutie. Takto už viac nebolo na čo čakať.“

Mladá žena podstúpila chemoterapiu a lekári jej museli odstrániť obidva prsníky. Teraz čaká na plastický zákrok, ktorý jej prinavráti pocit ženskosti, teda na plastickú operáciu pŕs. Aniela si je vedomá, že nie je jedinou ženou s podobnou diagnózou, preto o svojom probléme hovorí nahlas a bez cenzúry. Aby však neostalo len pri rečiach, Američanka nafotila aj sériu fotografií, na ktorých je zachytená pred i po zákroku (viď. video).

„Asi som len chcela v ľuďoch niečo prebudiť. Nech viac pred problémom, ktorý trápi tisíce žien na celom svete, nezatvárajú oči,” dodala odvážna bojovníčka. A my držíme všetkým ženám, ktoré sa dostanú do podobnej situácie, palce. 

__________

Zdroj

dailymail.co.uk/femail/article-3281661/Breast-cancer-survivor-stars-four-topless-photos-document-stages-double-mastectomy-don-t-need-scared-procedure.html

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/Fashion_g377-Womans_Hand_With_Bracelet_p116136.html

Komentáre

468 ad