„Umelá“ hviezda? Vedci možno jednu takú objavili

Predstava, že si „vyrobíme“ a rozžiarime vlastnú hviezdu, môže vyznieť trochu bláznivo. V mysliach laikov by mohla potom takáto hviezda vyzerať ako veľká žiarovka, ktorú podľa potreby rozsvietime a ona nám dodá potrebné teplo či svetlo. Nech to znie akokoľvek fantasticky, možno skutočne niečo také existuje. Akurát veľmi (veľmi, veľmi…) ďaleko od našej planéty, a teda to ani nie je ľudský výtvor. Zaujali sme vás? Čítajte ďalej magazín life-style

Výnimočná hviezda

Hviezda s katalógovým číslom KIC 8462852 nie je na dohľad, pretože je od Zeme vzdialená dlhých 1480 svetelných rokov. Napriek tomu ju vedci, či skôr šikovný Keplerov ďalekohľad, zamerali a začali jej venovať náležitú pozornosť.

Okrem iného aj pre nevídané vlastnosti, ktoré vykazuje.

“Nikdy predtým sme nič podobné nevideli, tá hviezda je skutočne neuveriteľná,“ netaja nadšenie astronómovia, ktorí ju spozorovali.

„Najprv sme sa domnievali, že nám Keplerov ďalekohľad zasiela chybné údaje, no ukázalo sa, že boli celkom presné,“  prezradila astronómka Tabetha Boyajianová z univerzity v Yale, ktorá sa hľadaním planét pri iných hviezdach zaoberá.

KIC_8462852

Super inteligentné bytosti?

Hviezda s katalógovým označením KIC 8462852 zaujala výskumníkov ešte v roku 2009. Už vtedy dáta z teleskopu naznačovali, že by okolo nej mohli obiehať aj planéty podobné našej Zemi.

Až teraz však došli k prelomovému zisteniu. Všetko nasvedčuje tomu, že svetlo, ktoré hviezda KIC 8462852 vyžaruje, sa nepodobá žiadnej inej hviezde. To núti aj tých najväčších skeptikov v radoch astronómov pripustiť, že by mohlo ísť o tzv. Dysonovu sféru, teda obrovskú umelú štruktúru vybudovanú technicky veľmi vyspelou civilizáciou.

Je to teda konečne dôkaz, že nie sme vo vesmíre osamotení a mimozemšťania skutočne existujú?

_________

Zdroj

dailymail.co.uk/sciencetech/article-3271546/Have-researchers-alien-MEGASTRUCTURE-Researchers-reveal-bizarre-star-say-huge-unknown-object-blocking-light.html

Obrázok: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5e/KIC_8462852_in_IR_and_UV.png

Komentáre

468 ad