Umelec, ktorý recykluje staré disky a robí z nich umenie

Ptolemaios Elrington je 43-ročný muž, ktorý študoval v 80. rokoch na Bradfordskej univerzite vo Veľkej Británií. Počas svojho života veľa cestoval, až sa nakoniec usadil v Brightone. Už odmalička ho zaujímali zvieratá, hmyz a aj morské živočíchy. A aj to je jeden z dôvodov, prečo sa začal venovať vytváraniu sôch z recyklovaných materiálov. Magazín life-style pozýva teraz svojich čitateľov na malú prehliadku jeho unikátnych prác. 

ptolemaios

verny priatel

kohut

jastrab

chobotnica

Ptolemaios presne vie, čo treba robiť s kolesami, vozíkmi, puklicami a s rôznymi časťami áut, ktoré nájde na okraji cesty. Posledných 12 rokov strávil najmä recykláciou diskov, z čoho následne vyrábal krásne a originálne zvieracie sochy. Tie si môžete kúpiť  priblížne za 200 libier, pričom jedna z jeho najdrahších sôch, ktorá bola vyrobená z 200 puklíc, stála až 3000 libier. Väčšina jeho sôch sa predáva však iba za niekoľko stoviek, čo je pri takýchto skvostoch určite škoda. 

V jeho zbierke by ste našli napríklad nádhernú plastickú sovu šedej farby, ktorá má oči vyrobené z prvkov auta BMW. Okrem nej si môžete pozrieť aj orla, konskú hlavu, vlka alebo rybku, ktorá vyzerá na prvý pohľad vystrašene, ale aj veľmi vtipne. Ak ste milovníkom plazov, určite by ste si tiež prišli na svoje. Hady a jašterice sú prepracované do psoledného detailu a vyzerajú ako skutočné.  

zralok

vtak

tucniaky

sova

skorpion

Aj keď je vytváranie takýchto kúskov o obrovskej trpezlivosti a vyžaduje si to množstvo času, predsa môžeme tvrdiť, že ide o skvelý biznis. Ptolemaios totiž používa pri výrobe svojich sôch len materiály, ktoré nájde pri diaľnici alebo na smetisku. Výhodou teda je, že nemusí investovať peniaze na nákup materiálov, stačia mu len šikovné ruky, bohatá fantázia a trpezlivosť pri práci. Okrem iného je tiež , čo sa značne odrazilo i na jeho sochách. Značku Mercedes obľubuje hlavne preto, lebo jej materiály sa dajú ľahšie ohýbať, a teda i spracovať. 

Ptolemaios vystavoval niekoľkokrát v Londýne, ale aj v Brightone, kde teraz žije. Okrem toho mal výstavu tiež v Haslemere, v Rutlande, v Škótsku, no i v Barcelone, v Španielsku a v nádherných Aténach. No posúďte sami, pozreli by ste si takéto niečo aj na vlastné oči? 

ryba

morsky konik

lucny konik

kon

jelen

Zdroje: odditycentral.com, boredpanda.com, twistedsifter.com

Obrázky: boredpanda.com

Komentáre

468 ad