Veľká cena Malajzie a Alonsov zdravotný stav

Alonso Fernando, 33-ročný pilot F1, utrpel na nedávnom okruhu v Barcelone silný otras mozgu. Verejnosť šokovala informácia, že uznávaný pretekár sa po nehode zobudil v roku 1995, a teda v čase, keď mal iba 13 rokov. Posledné dve desaťročia (jeho úspechy a prehry v profesionálnom i osobnom živote) akoby pre neho neexistovali. Magazín life-style prináša informácie, ako to s pretekárom vyzerá dnes.

alonso fernando

Skutočne zlé prognózy

Po prevezení do nemocnice všetci verili, že Alonso sa z úrazu spamätá veľmi rýchlo, no opak bol pravdou. Zdroje uvádzajú, že po prebudení položili lekári pacientovi jednoduchú otázku, ktorá sa týkala toho, kým je a čo robí. „Som Fernando, jazdím na motokárach a chcem sa stať pilotom formuly 1,“ prehlasoval hrdo pretekár. Dva tituly majstra sveta, debut v prestížnom motoristickom seriáli a ďalšie triumfy sa museli Alonsovi zdať ako vzdialený (hoci nádherný) sen. V takomto stave bolo nemysliteľné, aby sa zúčastnil Veľkej ceny v Malajzii, ktorá sa uskutoční už tento víkend.

Aktívne alebo pasívne?

Najnovšie informácie priamo z prostredia F1 hovoria o tom, že pilot McLarenu do Malajzie predsa poletí. Či však bude skutočne aj pretekať, nie je dosiaľ celkom jasné. Lekári musia ešte previesť niekoľko testov. Pretekárovým stavom sa zaoberala aj univerzitná nemocnica v Cambridgei. Alonso tu podstúpil niekoľko odborných vyšetrení, testovala sa jeho dlhodobá i krátkodobá pamäť. Z tohto dôvodu vynechal úvodné preteky sezóny, ktoré sa konali v Austrálii. Nikto kompetentný však nepotvrdil, že Alonso je už v absolútnom poriadku a môže opäť pretekať. Keďže nemáme overené informácie, že pilot zasadne do svojho kokpitu, môžeme iba špekulovať, či bude naozaj pretekať alebo pocestuje do Malajzie iba kvôli tomu, aby opäť nakopol svoju pamäť a pretekov sa zúčastní viac-menej pasívne.

Predbežné opatrenia

Portál autosport.com uviedol, že Alonso cestoval do Kuala Lumpuru už v pondelok. Tu má podstúpiť ešte niekoľko testov. Jeho nie celkom dobrý stav môže byť totiž vážnym rizikom pre ostatných jazdcov. Po súbore vyšetrení sa definitívne potvrdí, či je pretekár schopný plnohodnotne zvládnuť jazdu. Údajne však bodoval pri záťažovej skúške na simulátore, preto nám zostáva veriť, že jeho účasť na Veľkej cene Malajzie bude aktívna, dynamická a prvotriedna.

Zdroj: pluska.sk

Obrázok: freeallimages.com

Komentáre

468 ad