Veselé slimačie domčeky

Určite mi dáte za pravdu, že deti aj fotografi milujú slimákov a to hlavne preto, lebo na chrbte nosia „prenosné“ domčeky. Bohužiaľ, tie ich však neochránia pred ľuďmi, ktorí na nich omylom skočia. Ich ulity totižto nie sú veľmi pevné. Existuje však spôsob, kedy by boli slimáky uchránené pred vonkajším nebezpečenstvom a ľudia by si ich na chodníku všimli. Ak budú ich domčeky farebné a pestré, nikto ich viac neprehliadne. A ako niečo také dosiahnuť? Veľmi jednoducho. Stačí ich domčeky pomaľovať. Uistite sa však, že máte netoxické farby, ktoré im neublížia.

adidas

posta

MC donald

Môžete ich uchrániť

Väčšina zvierat sa snaží vyhnúť svetlým farbám, ktoré signalizujú nebezpečenstvo. Znamená to, že zviera môže byť jedovaté, takže umenie, ktoré sa chystáte spraviť z domčekov slimákov, ich môže uchrániť aj pred ostatnými zvieratami. Výsledkom Vášho kreatívneho umenia môže byť originálny slimačí domček, na ktorom smiete vytvoriť aj rôzne vzory, tvary, dúhu, bodky, čiary alebo nápisy. Buďte však veľmi opatrní! Slimačie ulity sú ozaj veľmi krehké a ľahko by ste ich mohli poškodiť alebo zlomiť.

Ak sa už rozhodnete slimákov takto označiť, pomôžete im predlžiť život.

muchotravka

pestry slimak

pikacu

slimak duha

Čo ste asi nevedeli…

  • Zo slimačích ulít sa vytvárajú doplnky do akvárií, ale využívajú sa aj pri podávaní pokrmov v gastronómií. 
  • Slimačie vnútorné orgány sú uložené práve v ulite.
  • V súčasnosti je veľký hit chovať v domácnosti slimáka. Nie celkom obyčajného, ale takého, ktorého si môžeme kúpiť v predajni drobnochovateľov.
  • Francúzi spotrebujú 25.000 ton slimákov ročne, čo znamená, že zjedia 700 miliónov kusov.
  • Slimák obyčajnému človeku chutí ako použitý kus žuvačky. Podaktorí však tvrdia, že je to delikatesa. 
  • Najnovšie sa slimákmi vyhladzujú vrásky a lieči bolesť hlavy. 
  • Slimákom veľmi chutí pivo. Sú doslova schopní upiť sa k smrti. 

zabava

zebra

zralok

Zdroj a obrázky: boredpanda.com

Komentáre

468 ad