Vízia človeka budúcnosti: Ako bude vyzerať náš potomok o 1000 rokov?

ludiaPremýšľali ste niekedy o tom, ako to bude s človekom, či skôr ľudstvom, vyzerať o sto, päťsto či dokonca tisíc rokov? Tí skeptickejší sa domnievajú, že v takej ďalekej budúcnosti už o žiadnom ľudstve reč nemôže byť, lebo sa dovtedy buď sami zničíme, alebo celú Zem zdevastuje nejaká prírodná katastrofa. Nájdu sa však vizionári, veľmi optimistickí, ktorí si nielenže ľudstvo budúceho tisícročia predstaviť dokážu, ba vo svojich víziách zašli ešte omnoho ďalej. Poďte sa teraz na to s magazínom life-style pozrieť. 

Človek budúcnosti – dokonalý stroj?

Dvojica vedcov vytvorila veľmi zaujímavé a názorné video, ktoré ukazuje človeka takého, aký asi bude o 1000 rokov. Vychádzali z vedeckých predpokladov, podľa ktorých by malo byť telo čiastočne ľudské, no sčasti i mechanické, presnejšie plné mini robotických pomocníkov, vďaka ktorým by mali byť ľudia odolnejší voči chorobám, no tiež disponovať lepšími schopnosťami. 

Človek žijúci o tisíc rokov bude mať pravdepodobne tmavšiu pleť, najmä v dôsledku globálneho otepľovania. Tiež by mal byť vyšší, chudší, atraktívnejší, často i vďaka génovým mutáciám, ktoré by v budúcom tisícročí nemali byť ničím výnimočným. Na jednej strane síce budú ľudia krajší a inteligentnejší, všetko predovšetkým vďaka vedeckému pokroku, originalita a jedinečnosť sa tým ale výrazne oslabí.

Mutácie na sto spôsobov

Vývoj genetiky umožní mnoho mutácií. Výber farby očí podľa želania by mal byť úplnou samozrejmosťou, v ponuke budú aj odtiene fialovej či červenej. Túžite po superschopnostiach? Nech sa páči, jedna špeciálne iba pre vás. Vďaka génovej modifikácii si bude možné vybrať i to, ako budú vyzerať naše deti. Príjemná predstava? Alebo vám to celé naháňa hrôzu? Žiaden strach, tieto veci budú tak prirodzené, ako šoférovanie. Všetci budú takpovediac bez chybičky a podobní jeden druhému ako vajce vajcu (ale aké dokonalé vajce). 

Dlhší život

Ľudia by mali celkovo žiť dlhšie a budú mať viac času pre seba (snáď ho využijú zmysluplnejšie ako človek súčasnosti), za čím je treba hľadať robotizáciu všetkých oblastí života. Vedci taktiež vyslovili predpoklad, že ženy by mali byť schopné rodiť aj vo vyššom veku. Skrátka im budú biť biologické hodiny dlhšie. Jednoducho, bude viac času na všetko, na život ako taký.

Na záver vyslovili vedci domnienku, že celý svet sa bude globalizovať, čoho dôsledkom sa zredukuje počet používaných jazykov na stovku, pričom dnes je na svete až 7000 rôznych rečí.

 Neostáva iné, ako veriť, že o 1000 rokov bude život na Zemi skutočne prekvitať. 

__________

Zdroj: huffingtonpost.com/entry/humanity-in-1000-years-video_562a6483e4b0aac0b8fcb20b

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/search-for-friends-over-social-network-photo-p290676

Komentáre

468 ad