Voňavá a rozkvitnutá móda

Nie sú šaty ako šaty. Svoje o tom vie aj nadaná študentka zo Singapuru, ktorej neobyčajné návrhy odevov sú nielenže krásne na pohľad, ale tá hebkosť, tá vôňa… To je to, čím sú také špecifické. Sú totiž celé z lupeňov kvetov. Čítajte ďalej magazín life-style a dozviete sa o tom viac. 

rozkvitnuta modaPrevoňaný talent

O tom, že Grace Ciao, tak sa volá talentovaná umelkyňa, je veľkým talentom v módnom dizajne, niet pochýb. Avšak jej kreativita skutočne presiahla všetky doposiaľ zažité predstavy, respektíve sa vrátila na úplný prapočiatok odievania. A trochu ho vylepšila… 

Látku totiž vymenila za pestrofarebné kvety. 

Netradičné módne kreácie poctivo pridáva na Instagram, kde má dnes asi 50-tisíc sledovateľov. Nielen tí sú však uchvátení krásou jej návrhov. Šikovnosť študentky si už všimli aj veľké značky ako Jaeger LeCoultre a Saks Fifth Avenue, s ktorými mladá Singapurčanka začala spolupracovať.

Šila a navrhovala od detstva

Diela, ktoré pripomínajú skôr rozkvitnutý sad než šaty, tvorí Grace od útleho detstva. O módu a všetko s ňou spojené sa totiž nadaná návrhárka zaujímala už ako malé dievča, kedy vymýšľala a šila šaty pre svoje bábiky. Vyrábala ich z kúskov látok, ktoré jej dávala stará mama.

Jej vášeň pre módu ju neopustila ani po rokoch, len kusy textílií vymenila za lupene a lístky živých rastlín.

Základ jej návrhov tvoria skice ženských tiel, na ktoré následne prilepuje úchvatné kvetové róby tvarov a farebných odtieňov od výmyslu sveta.      
Pýtate sa, ako vôbec prišla na originálny nápad tvoriť odevy z kvetov?

Inšpirovala ju k tomu jedna ruža, takmer zvädnutá, ktorú raz dostala od priateľa. Grace si ju chcela uschovať na pamiatku, ale nie tak tradične, vysušením, ako to robieva väčšina z nás, ona ružové lupene radšej zakomponovala do svojich skíc.

Medzi jej obľúbené kvety, s ktorými pracuje,  patria najmä tie pestrofarebné, napríklad karafiáty či ľalie.

Vynaliezavá umelkyňa svoje kvetinové diela občas dotvorí aj niečím iným, trebárs pierkami.

Tak čo, dámy, zaodeli by ste do podobnej kvetovanej a nádherne rozvoniavajúcej róby?

Garantujeme, že by ste sa v nej cítili ako ozajstná víla z rozprávky.

________

Zdroj

metro.co.uk/2015/08/25/artist-creates-stunning-fashion-illustrations-with-real-petals-5359071/

instagram.com/grace_ciao/

graceciao.com/

Obrázok: edanafashion.files.wordpress.com/2014/10/asus_all_wed.jpg

Komentáre

468 ad