Vyrazte do boja proti zaužívaným stereotypom… S kabelkou!

No nie s hocijakou… Kabelka, ktorá má pomôcť ženám bojovať proti zaužívaným stereotypom a predsudkom, spĺňa jedno podstatné kritérium: Má na sebe vyobrazený tvar ženského pohlavného ústrojenstva. Magazín life-style sa na tento trend pozrel bližšie. 

Inšpirácia z metra

Áno, aj kabelka “s vagínou” existuje, ba dokonca je o ňu veľký záujem. Celebrity na čele s Beyoncé už stihli verejne odprezentovať tento nový módny kúsok. To dizajnérku a autorku nevšedných kabeliek, Rachel Feinberg, nepochybne teší a s ňou aj všetky emancipované ženy, ktoré sa takto môžu cítiť zasa o čosi slobodnejšie. Za ideou vyobraziť na kabelke ženskú vagínu je celkom obyčajné pozorovanie ľudí cestou v metre.

Mladá návrhárka z New Yorku si počas jednej takejto cesty viac všímala svojich spolucestujúcich a do očí jej udrela jedna vec. Kým ženy sedeli zväčša spôsobne vzpriamené, lono si prikrývajúc kabelkou či niečím iným, chlapi si so zakrývaním čohokoľvek toľko práce nedali. A to jej prišlo dosť nespravodlivé. Preto sa rozhodla konať a vytvorila kolekciu kabeliek rôznych veľkostí i farieb, na ktorých dominuje práve trojrozmerný obraz ženskej vagíny.

kabelka 2 a

kabelka 2

Kabelka ako symbol zmeny       

Nastal čas prehodnotiť postoj žien k sebe samým, ako aj zvyšku spoločnosti k nim. Rachel Feinberg, ktorá tvorí pod značkou DAMNsel, prezradila v rozhovore pre médiá, že jej cieľom nebolo šokovať (i keď sa jej práve to podarilo), ani ísť cestou kontroverzie za cenu medializácie (v čom je tiež celkom úspešná), ale otvoriť tému rozdielneho správania sa mužov a žien na verejnosti.

Kým ženy sú odmala vedené k slušnosti a decentnosti, pretože sa to tak jednoducho patrí, muži sú v tomto smere omnoho slobodnejší. Pokojne si sadnú s naširoko roztiahnutými nohami, nech sú kdekoľvek, a málokto sa nad tým pozastaví. Žene sa však niečo podobné neprepáči. Práve tradičnou výchovou sa zo žien vekom vytráca bezprostrednosť, čo dávajú najavo rečou svojich tiel.

kabelka 3

“My si na verejnosti nemôžeme dovoliť taký luxus, akým je uvoľnené sedenie, čomu ja vôbec nerozumiem. Poburujú snáď časti môjho tela niekoho viac, ako tie mužské? Viac než napríklad ich pohlavný orgán?” vyslovila Rachel chúlostivú otázku. 

Práve za pomoci netradičnej kabelky má mať žena možnosť ostať navonok konzervatívnou, no výberom kabelky dá zároveň jasne najavo, že bojuje za zmenu v zaužívaných stereotypoch. O tom, že sa s jej myšlienkou stotožnilo mnoho žien, svedčí čoraz väčšia obľúbenosť odvážnych kabeliek aj samotnej návrhárky. Čo vy na to? Dali by ste si povedať?

kabelka 4

____________

Zdroj: metro.co.uk/2015/07/18/these-pussy-pouch-bags-are-the-best-reaction-to-manspreading-weve-ever-seen-5302119/

Obrázky: fashion.parsons.edu/wp-content/uploads/2014/03/hero.jpg

lovelace-media.imgix.net/uploads/846/b45d22f0-b596-0132-46b6-0e9062a7590a.jpg?w=684&h=513&fit=crop&crop=faces&auto=format&q=70

fellowshipofminds.files.wordpress.com/2015/07/purse3.jpg

static.cdn.markiza.sk/media/a501/image/file/21/0154/bIXP.kabelka3_jpg.jpg

pixel.nymag.com/imgs/fashion/daily/2015/07/28/27-damnsel-2.w529.h352.jpg

Komentáre

468 ad