Vyrovnajte sa s depresiou vo vzťahu

Depresia môže výrazne narušiť životy ľudí a okrem toho spôsobiť vážne problémy vo vzťahu. Ak ňou trpíte Vy alebo Váš partner, bojujte proti nej! Pomáhajte si navzájom a uvidíte, že to bude lepšie. Magazín life-style Vám chce teraz ponúknuť niekoľko rád, ako to celé zvládnuť oveľa ľahšie. 

depresia

Buďte partnerovi oporou

Buďte tu vždy pre svoju drahú polovičku. Stačí, keď jej budete prejavovať svoju lásku. Nebuďte ľahostajný k problémom, ktoré trápia Vášho životného druha a rozprávajte sa o bežných starostiach i radostiach. Dajte si najavo, že pri sebe ostanete aj vtedy, keď sa jednému z vás nebude až tak dariť. Musíte cítiť, že sa môžete jeden na druhého spoľahnúť a dôverovať si. 

Nekritizujte 

Svojho partnera nikdy nekrtitizujte. Ak mu niečo nejde podľa predstáv, nevadí. Určite to pre neho nie je jednoduché a Vy mu to nemusíte pripomínať. Uvidíte, že spolu to všetko zvládnete. A určite to ide aj bez uštipačných poznámok. Oveľa väčší účinok má dobre mienené slovo a pochvala. 

Vyhľadajte terapeuta

Depresia môže nepekne nahlodať zdravie Vašej polovičky. Ak máte pocit, že je to už veľmi vážne, skúste vyhľadať odborníka. Aby sa Váš partner z depresie skutočne dostal, potrebuje liečbu, terapiu a odborné poradentsvo. Úzkostné stavy sa často podceňujú, no ochorenie duše je rovnako vážne ako iné ochorenia, ak nie vážnejšie. 

terapeutInformujte sa 

Najlepší spôsob, ako bojovať proti depresií vo vzťahu, je pochopiť ju dôkladne. Potom môžete využiť nadobudnuté vedomosti a pri depresívnom stave Vášho partnera využiť  niečo, čo ste sa naučili. Buďte však v strehu a poskytnite mu pomocnú ruku. Občas to môže byť náročné, pretože ju môže odmietať, no buďte trpezlivý. 

Neporovnávajte

Najčastejšou chybou, ktorú zvyknú ľudia robiť, je aj to, že porovnávajú skúsenosti priateľov alebo známych so stavom, ktorý postretol ich partnera. Toto nerobte! Môže sa cítiť ponížené, menejcenne, a to mu určite nepomôže pri boji s depresiou. Navyše, každý z nás je individuálna bytosť, ktorá potrebuje osobitý prístup. 

Neobracajte sa k partnerovi chrbtom

Je len na Vás, či zostanete so svojím partnerom až do samého konca. Váš partner si zaslúži Vašu podporu a obetavosť. Určite sa Vám skôr či neskôr odvďačí a Vy nebudete ľutovať, že ste to nevzdali. Veď si predstavte, že sa situácia obráti. Určite by ste nechceli, aby Vás partner opustil a postavil sa k Vám chrbtom. 

Pri boji s depresiou (či už Vašou alebo partnerovou) Vám držíme palce. Sme presvedčení, že spoločným úsilím to zvládnete. 

Zdroj: wikihow.com

Obrázky: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad