Za spomalením sa oplatí cestovať

V dnešnom uponáhľanom životnom tempe čoraz viac ľudí vyhľadáva dovolenku mimo masového turizmu v tichom prostredí nedotknutej prírody.

SS Laamu

Rudolf Garan, cestovateľ a majiteľ cestovnej kancelárie Dreams Travel, dokáže doslova na mieru ušiť takúto dovolenku pre náročných a úspešných ľudí. Poskytuje nadštandardné služby už pri rozhodovaní sa o destinácii a všetkých detailoch dovolenky. Na stretnutie s klientom má vždy vyhradený  dostatok času, aby sa pri šálke voňavého čaju mohli v pokoji porozprávať o predstavách, požiadavkach a možnostiach. Vyberať je z čoho, veď tento skúsený cestovateľ ponúka dovolenku  v 45 rezortoch v 12 krajinách – od Indického oceánu cez Indonéziu až po Grécko. Výhodou pre klienta je, že vie zodpovedať aj tie najdetailnejšie otázky, súvisiace s pobytom a cestovaním, pretože takmer všetky ponúkané dovolenkové rezorty sám navštívil a strávil na nich niekoľko dní.

SS NVB

„Ideálnym miestom na spomalenie a „vypnutie“ sú rezorty Six Senses na  Maldivách, v Ománe, Vietname či Thajsku. A to vďaka unikátnemu konceptu, exotickému prostrediu, príjemnému podnebiu, luxusným službám a výnimočným zážitkom,“ konštatuje R. Garan. Spoločným menovateľom spomínaných rezortov je mimoriadne ekologický prístup. Ide o koncept, ktorý začína už pri budovaní rezortu a pokračuje aj pri jeho prevádzkovaní.

Cestovanie

„Nie je ničím výnimočným, ak v strede reštaurácie rastie palma,  alebo sa sprchujete pod sprchou, ktorá vyčnieva z obrovského kameňa. Architekti a stavbári  sa neraz musia poriadne potrápiť, aby nezničili a nepoškodili nádherné skvosty prírody. Z jej pôvodnej krásy chcú ubrať čo najmenej a zachrániť čo najviac. Raritou sú biozáhrady, kde pestujú vlastnú zeleninu, ovocie a bylinky, z ktorých pripravujú neuveriteľne čerstvé a chutné pokrmy. Klienti oceňujú špičkovú gastronómiu. Ekoprístup je zrejmý aj z vybavenia rezortov. Používajú materiály s minimálnym vplyvom na ekosystém, nepoužívajú plasty, ani chemikálie, všade si vyrábajú vlastnú pitnú vodu, majú vypracovanú dlhodobú koncepciu na zníženie emisií CO2,“ vysvetľuje Rudolf Garan.

Hostia si užívajú neformálny luxus definovaný jednoduchým prístupom – NO NEWS, NO SHOES. Dokonca v niektorých rezortoch môžu pozorovať hviezdy z vlastnej hvezdárne, pozrieť si film pod holým nebom, prepravovať sa po rezorte na bicykloch, pomaškrtiť si na produktoch z vlastnej čokoládovne alebo ochutnať skvelé vína vo vínnej jaskyni. Po celý čas je klientom k dispozícii osobný hostiteľ – butler, ktorý sa stará  o ich pohodlie a spokojnosť.

Základnou filozofiou Six Senses rezortov je spomalenie. Pre mnohých z nás to znie takmer neuveriteľne a nesplniteľne, ale treba to vyskúšať a  zažiť aspoň na dovolenke. Častokrát až ďaleko
od domova pochopíme, čo nám v živote chýba. Preto ak je možnosť, takéto spomalenie tempa
si treba dopriať. Výnimočné a nezabudnuteľné zážitky v objatí prírody je to, čo vám nikto nevezme
a zostane to vo vás po celý život.

SS ZB

„Samozrejme, že okrem spomínaných exkluzívnych eko-rezortov má Dreams Travel v ponuke aj široké spektrum ďalších destinácií a prostredníctvom svojho portálnu EXPRESS by Dreams Travel ponúka  aj možnosť objednať si akúkoľvek dovolenku online a to aj pre menej náročných,“ dodáva Rudolf Garan z cestovnej kancelárie Dreams Travel.

Komentáre

468 ad