Zásnubný prsteň – formálny súhlas

Zásnubný prsteň je prsteň, ktorý nosí osoba na znak toho, že je zasnúbená. V mnohých západných krajinách nosia snubné prstene iba ženy a krúžky majú ozdobené drahými kameňmi či diamantami. V iných kultúrach nosia rovnaké krúžky muži aj ženy. Magazín life-style pozýva teraz svojich čitateľov na malú prehliadku skutočne krásnych kúskov. Nami predložené alternatívy sú však iba kvapkou v mori z toho, čo dokážu poprední šperkári vytvoriť.

zasnubysrdciaspirala

Zásnubný prsteň, ktorý nosí žena, je darom od muža, a teda budúceho manžela. Zatiaľ čo muž priamo navrhuje manželstvo, žena sa musí vyjadriť, či je pripravená na výraznú zmenu vo svojom živote a prijíma ponuku. Jedná sa o formálny súhlas k budúcemu manželstvu. Moderná doba však už dáva priestor aj vydajachtivým dámam, ktoré sa nemôžu dočkať žiadosti o ruku, a preto sa chopia iniciatívy. Iste nám ale dáte za pravdu, že magickejšia stále zostáva tá tradičnejšia možnosť. 

V západných krajinách nosia ženy snubný prsteň na prstenníku ľavej ruky, aj keď zvyky sa časom menia po celom svete.

prsten 1dva prsteneextra prstene

Najlepší priateľ ženy

Hovorí sa, že diamanty sú najlepším priateľom každej ženy. Nájdete ich vo všetkých tvaroch a veľkostiach.

Tvary

  • Ak chcete trblietavý prsteň, ktorý udrží hlavný kameň čo najdlhšie, zvoľte typ, kde kameň držia maličké háčiky.
  • Pre ženu, ktorá trávi väčšinu svojho času niekde vonku mimo domu a aktívne športujete, odporúčame prsteň, kde kov obklopuje kameň, pevne ho drží a ten nebude zachytávať všetok prach a špinu.

srdiecko

  • Ak sa neviete rozhodnúť medzi zlatou a striebornou farbou, zvoľte kompromis. Môžete kúpiť zlatý krúžok a hlavný kameň budú držať strieborné háčiky.
  • Ak nechcete tradičný guľatý tvar hlavného kameňa, skúste vybrať niečo hranatejšie.

gulaty tvarhranaty tvar

  • Pokiaľ žena zbožňuje vintage štýl, možno bude troška náročnejšie nájsť niečo vhodné, ale určite nie nemožné. Pre lásku (a jej vyjadrenie) sa iste oplatí troška potrápiť.

Hovorí sa, že snubný prsteň by mal mať hodnotu minimálne trojnásobku platu chlapa, ktorý žiada o ruku. No keďže city sa nemerajú peniazmi, záleží to od možností a priorít každého páru. Každopádne tu ide aj o životný štýl a štandard, ktorý vyznávate. Niektorým na hodnote prsteňa nezáleží, iní si na tom zakladajú. Ale vy sa už iste poznáte najlepšie, preto viete, čím sa potešiť. V prípade, že sa rozhodnete zmeniť svoj status a posunúť o krok vpred, prajeme veľa šťastia.

prsteneprstienkyzasnubne prstene

Zdroj: marthastewartwedding.com

Obrázky: thediamondauthority.org, thediamondauthority.org, articlemsdesign.com, hdpicss.com, weddingbandsworld.com, krikawa.com, 

fantasyjewelrybox.com

Komentáre

468 ad