Zdravie vzácnejšie ako zlato

Mnoho ľudí, ktorí trpia vážnymi chorobami, by dalo čokoľvek za to, aby boli opäť zdraví. Niekedy si až príliš neskoro uvedomíme, aké je pre nás zdravie dôležité. Neustále sa za niečím ženieme, zveľaďujeme majetok a budujeme kariéru. No keď nám organizmus povie rázne STOP, odrazu všetko stráca na dôležitosti a my túžime už iba po jedinom. Udržujte sa preto vo forme a stavte na prevenciu, pretože keď príde krízová situácia zvyknú byť neraz Vaše snaženia márne. Magazín life-style Vám dnes pripomenie, čo je základom toho, aby ste si uchovali zdravie čo najdlhšie. 

zdravie

Zdravá výživa

Dospelí ľudia by mali denne vypiť aspoň 2 litre vody. Nemyslíme tým kávu alebo čaj, lebo tie naše telo vysušujú. Čistá voda (prípadne voda s citrónom) je najideálnejšia. Odstraňuje toxíny z nášho tela, zlepšuje metabolizmus, čistí pokožku a pomáha správnemu fungovaniu obličiek.

Pozor na nezdravé nápoje

Aj napriek tomu, že sú chutné, šťavy a džúsy obsahujú množstvo kalórií. Hoci denne vypijete 2 litre džúsu, budete mať stále pocit smädu. Výnimkou sú však 100%-né šťavy, ktoré obsahujú množstvo vitamínov.

Nezabúdajte na raňajky

Celozrnné pečivo, plátok syra a šunky, vajíčka alebo ovocie. Toto všetko sú vhodné potraviny na začiatok Vášho dňa. Prečo sú raňajky také dôležité? Dodávajú telu tekutiny a potrebné usmevživiny, ktoré nedostalo počas spánku.

Myslite pozitívne

Ak nie ste spokojný a šťastný, nie ste úplne zdravý. Pokiaľ máte pri sebe rodinu a priateľov, mali by ste mať každý deň dôvod na úsmev. Treba sa tešiť aj z maličkostí. Trávte s blízkymi osobami dostatok času a dajte im najavo, že sú pre Vás dôležití. Zamerajte sa iba na tie detaily, ktoré sú skutočné hodnotné. Netrápte sa kvôli tomu, čo Vám chýba, ale sa naučte tešiť z toho, čo máte. 

Zabudnite na stres

Zabudnite na stres a robte niečo, pri čom si oddýchnete a aspoň na chvíľu „vypnete“. Skúste meditovať, choďte na prechádzku, zacvičte si alebo sa vyberte na masáž. Každý deň by ste si mali nájsť aspoň chvíľu pre seba, kedy sa zastavíte. Prečítajte si knihu, pozrite film, zatelefonujte kamarátke alebo matke. 

Život je zlý, plný nástrah a chaosu. No je tiež krásny, dáva nám priestor milovať, smiať sa a robiť druhým radosť. Je iba na Vás, ako sa k nemu postavíte. Budete realista, pesimista alebo optimista? 

Zdroj: wikihow.com

Obrázky: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad