Zimný rybolov? Vycestujte do Nórska!

NorskoRybolov vždy patril k základným ľudským aktivitám, avšak spočiatku iba zabezpečoval potravu. Dnes, keď už svet a jeho technológie výrazne pokročili, spadá do kategórie voľného času, relaxu či športových aktivít. Našiel si mnoho priaznivcov po celom svete. Keď sa povie slovo rybolov, väčšina si predstaví slnečné lúče, príjemné teplú vodu a zelenú prírodu. No rybačka nemusí byť výsadou teplých dní. Stále viac rybárov nachádza inšpiráciu v zimnom rybolove, no v našich klimatických podmienkach to nie je vždy jednoduché, ba ani natoľko atraktívne. Ak aj Vy patríte k milovníkom rybolovu a zimného počasia, prinášame Vám riešenie, ktoré naplní nielen Vaše voľnočasové chvíle, ale prinesie aj nové pohľady na rybárčenie samotné, ako aj na kúsok iného sveta.

Nórsko – sen všetkých rybárov

Väčšina rybárov patrí k milovníkom malých vodných plôch, ako sú napríklad rybníky či jazerá, kde si postavia svoje stojany na udice a čakajú, kým zaberie návnada. Koľko rybárov by si ale trúflo na nepreskúmané morské hladiny cudzej krajiny? Život je o tom, aby človek skúsil a zažil toho čo možno najviac, a preto treba občas i riskovať. Nórsko už len svojou polohou a krásnou prírodou ponúka vášnivým rybárom nekonečné možnosti a dáva slovu rybolov nový rozmer. Samozrejme, do týchto klimatických podmienok je nutné sa špeciálne vyzbrojiť. Musíte si zaobstarať kvalitné oblečenie, ale aj vhodné stojany na udice, ktoré musia byť o niečo pevnejšie a kvalitnejšie, aby sa rybár dokázal popasovať aj s väčším kúskom, na aký je zvyknutý z domova. Stále sme Vás nepresvedčili? Skúste nabrať inšpiráciu v tomto videu: 

Nikdy nepodceňujte počasie

Väčšina rybárov zvyknutých na naše klimatické podmienky je pripravená čeliť námrazám, silnému vetru či občasným búrkam, ktoré sa pri love rýb neraz vyskytnú. V Nórsku je to ale o niečom celkom inom. Musíte byť pripravený na všetko! Mali by ste dokázať presne odhadnúť počasie, smer vetra, prípadný výskyt búrky, pretože inak sa môže rybolov zmeniť na boj s prírodou, ktorý sa stáva bojom o holý život. Ak sa rozhodnete rybárčiť na otvorenom mori, medzi základnú výbavu patrí určite kompas, záchranné vesty, vysielačky, silné a kvalitné navijaky či digitálne hodinky, ktoré by ste mali mať zosynchronizované s ostatnými členmi posádky. Nikdy neviete, čo Vás počas rybolovu môže zastihnúť a aj tí najskúsenejší rybári môžu zostať nemilo prekvapení. Dobrá výbava je základnom úspešného rybolovu. O to viac, ak sa rozhodnete pre rybolov v Nórsku.

Stavte na pokoj a pohodu

Ak nie ste vyznávačom extrémnych podmienok a radšej si pokojne rybárčite v tichých vodách, kde sa doveziete bez problémov autom, nezúfajte. Nórsko nezabúda ani na Vás. Ponúka mnohé zátoky a jazerá plné rýb, no najmä pokoja. Na tieto miesta Vám úplne postačí Vaše domáce rybárske náčinie, ktoré si pohodlne poskladáte do auta. Takýto výlet môžete potom už len zavŕšiť pripravením nejakej rybacej špeciality. Každopádne, Nórsko poteší každého milovníka rybárčenia a zaručene si odtiaľto odnesiete množstvo spomienok. Pokiaľ sa rozhodnete využiť našu dnešnú ponuku, prajeme Vám príjemný pobyt a najmä “lovu zdar”!

ricciola

Zdroj: visitnorway.com, fiskeridir.no, fishing-norway.com 

Obrázky: © [Lsantilli] / Dollar Photo Club, freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad