Život à la Instagram! Táto kočka nám nastavuje zrkadlo

barbiePrienik sociálnych sietí do našich každodenných životov so sebou priniesol nové zábavky. Mnohí si už svoj deň, žiaden výlet ani zážitok nevedia predstaviť bez selfie fotky, ktorú by následne nezdieľali na Instagrame či Facebook účte. Robíme to viac pre seba alebo kvôli iným? A prečo to vlastne všetko?

Hipster Barbie je celebrita

Keď môžeme my všetci, prečo by nemohla mať aj najslávnejšia bábika od Mattela svoj účet na ostro sledovanej sociálnej sieti? Barbie je predsa prototypom dokonalosti, takže je logické, že všetky jej zdieľané momenty budú plné dobrodružstva, krásy a… gýču.

Pripomenuli Vám zábery zozadu, vo výskoku či nohy namočené v morskej pene (viď. priložené video) niekoho? Alebo tie odfotené šaty či nastajlované raňajky?

Áno, už aj trendová Barbie má svoje vlastné a ostro sledované konto na Instagrame, kde jej dennodenne pribúda mnoho sledovateľov. Takmer milión, to je počet ľudí, ktorí uletené pózy bárbiny sledujú a istotne jej aj trochu závidia zážitkami presiaknutý „život“.

Nastavuje zrkadlo

Čo narobíme, moderná doba prináša nové správanie sa, ako aj novú komunikáciu. Kto nemá svoj sociálny účet, akoby ani nebol, pretože „byť videný“ vo virtuálnom priestore je stále viac dôležité, nielen čo sa priateľstiev týka…

Denne preto zdieľame množstvo statusov a fotiek, ku ktorým sa vyjadrujeme, hodnotíme snímky, ktoré o nás majú niečo vypovedať.

Skutočne však to, čo sme mali na obed, kde sme boli večer, či akú knihu práve čítame, musíme vešať celému svetu (pardón, sociálnej komunite) na nos?

Ak chceme byť zaujímaví, sledovaní, obdivovaní, tak zrejme áno…

Snáď ste si však aj popri tom všetkom zdieľaní zachovali trochu sebareflexie. Iba tak totiž oceníte aktivitu anonymnej autorky, mimochodom svadobnej fotografky, ktorá vešia podarené snímky trendy Barbie na jej instagramový účet.

Populárna bábika cestuje po svete, venuje sa kadečomu – je nadšená milovníčka prírody, intelektuálka, no pravdaže aj módna ikona.

Každá fotka cool Barbie má veľa hashtagov a nechýbajú ani prvoplánové mottá, také obľúbené na účtoch mnohých z nás, ktorí sa na Instagrame berieme príliš vážne…

Hlavnou myšlienkou tohto kvázi účtu je ukázať, čo je v živote skutočne dôležité. Mali by sme tráviť menej času pred tabletmi a viac si užívať ozajstný život v reálnom svete. Nielen navonok, aby sme sa ukázali iným, ale predovšetkým sami kvôli sebe.

_________

Zdroj: instagram.com/socalitybarbie

dailymail.co.uk/femail/article-3225881/As-Socality-Barbie-Instagram-account-takes-world-storm-FEMAIL-writer-admits-committing-clich.html

Obrázok: images.catchnews.com/uploads/images/2015/09/07/barbie–2.png

Komentáre

468 ad