Zmeňte svoj postoj

Marec, mesiac znovuzrodenia, príchod jari. Čas vpustiť k Vám „vietor zmien“. Náš život sa nielen ženie dopredu, ale zároveň sa mení, vyvíja a hľadá smer. Každý deň, nech je hocijako všedný, prežívame nové veci. Sme o niečo starší, ľudia okolo nás sa striedajú, prichádzajú a odchádzajú. Berieme na seba nové skúsenosti a zodpovednosti. Aby to naše telo i duša všetko zvládli, musíme sa otvoriť, čo v praxi znamená, nechať priestor novým možnostiam, prijať zmeny. Nasledujúci rebríček, zostavený psychológom, Vám napovie, s akými zmenami môžete začať už dnes. Nech je pre Vás deň jarnej rovnodennosti akýmsi odrazovým mostíkom. Už naši predkovia uctievali tradíciu vynášania Moreny, čo si môžeme vysvetliť aj ako zbavenie sa niečoho a vytvorenie priestoru pre nové. Berme si z nich príklad.

Presnosť – jednou zo zaručene kvalitných zmien, ktorá vnesie svetlo do chaotického života, je naučiť sa presnosti. Dajte si hodinky o pár minút vpred, naplánujte si čas a vďaka tomu si zaistite pozitívne vnímanie okolím. Aj keď presnosť patrí medzi základné pravidlá slušnosti, väčšina z nás má tendenciu meškať. 

Reštart – ľudský organizmus je jeden veľký a perfektný stroj. A tak, ako každý mechanizmus, aj on sa raz môže pokaziť, zadrhnúť a preťažiť. Doprajte si zaslúžený reštart, relaxujte, vypnite a uvidíte, že sa budete cítiť oveľa šťastnejšie či sviežejšie.

Zmierenie – život prináša rôzne zmeny, v ktorých sme neraz nútení zmeniť roly. Možno ste sa stali nevestou, matkou alebo babičkou. Rozviedli ste sa, ovdoveli? Nech už je Vaša rola akákoľvek, naučte sa ju prijať a vyťažiť z nej všetko, čo Vám môže ponúknuť.

Prevrat – takým malým osobným prevratom môže byť zmena zaužívaného účesu, ktorý nosíte už od puberty. Vymeniť môžete tiež rúž alebo parfum. Zmeňte fádnu farbu za odtiene jari. Spomínate si, neboli ste náhodou kedysi takýto? Radi ste experimentovali, skúšali a menili? Potom sa však niečo stalo. Čo to bolo? Kde ste nechali samého seba? 

Vytrvalosť – vždy vytrvajte v tom, čo už raz začnete. Neblúďte bezcieľne a nemeňte svoje úlohy ako ponožky. Vytúžené ovocie prichádza až po dobrej zálievke, starostlivosti a drine. Svoj úspech si musíte vypestovať, aby ste si ho vedeli vážiť. 

Small-Beautiful-Flowers

Stravovanie – zamerajte sa na potraviny, ktoré Vám nielen dodajú energiu, ale zároveň sa budete po nich cítiť zdravšie. Vitalita je totiž základom pre spokojný život.

Poctivosť – stojte si vždy za svojím slovom. Dodržujte sľuby a buďte k svojmu okoliu úprimný.

Rešpekt – buďte pripravený počúvať, nebráňte sa nápadom a názorom ostatných, pretože aj tie Vás môžu niekam posunúť. Vďaka ním môžete prehodnotiť svoju perspektívu.

Sebadôvera – verte v samých seba. Pretože iba ten, kto miluje seba, môže milovať druhých a rozdávať lásku.

Pokora – problémy riešte s chladnou hlavou. Nikdy pred nimi neutekajte, ale sa im postavte čelom a to skôr, ako sa vymknú kontrole.

Rád a pravidiel na šťastný život je mnoho. Vyšlo veľa publikácií a odborníci otvárajú mnoho seminárov. Môžeme sa nechať inšpirovať, alebo odkukať, ako žil svoj život jeden z tých „šťastných“. No nebolo to iba zdanie? Skutočne žil tak, aby si mohol povedať, že to stálo za to? Zmena je synonymum nádeje. Nikdy neprestaňte hľadať svoj osobný štvorlístok a nebráňte sa tomu, čo príde. Vždy si spomeňte na motýľa, ktorý sa vykuklí z nepeknej larvy, aby mohol slobodne vzlietnuť. 

Zdroj: womenslifestyle.com

Obrázky: wallpaepr.com, humsms.com

Komentáre

468 ad