300 darčekov pod stromčekom: Veľa – málo?

darcekZrejme to závisí od uhla pohľadu a od toho, ako chápeme zmysel Vianoc. Niektorí kladú dôraz na duchovno sviatkov, kým iní na to idú najmä cez darčeky. Čím je ich viac, hodnotnejších, značkovejších, tým lepšie. Magazín life-style sa dnes pozrie cez príbeh jednej mamičky na komerčnejšiu stránku vianočných sviatkov. 

300 darčekov pre jednu rodinu

Možno krútite nechápavo hlavou, no sú medzi nami ľudia, ktorí sú schopní za darčeky minúť aj celú výplatu, a nie jednu. Povedzme si úprimne, koho by pekný dar, navyše darovaný od srdca, nepotešil? No čo je veľa, to je príliš. Alebo sa vám zdá 300 darčekov pre tri deti a jedného manžela tak akurát?

Jedna anglická mamička totiž presne toľko darov za rok nakúpila a postupne ich nazhromaždila pod tohtoročným stromčekom. A keďže je to počet, čo sa len tak nevidí, nadobudla pocit, že sa tým musí aj pochváliť. Ako inak, ak nie pridaním sviatočnej fotografie na sociálne siete?

Svoj čin však čoskoro oľutovala, pretože pochvalných reakcií za svoju vianočnú štedrosť sa na Instagrame akosi nedočkala. Väčšina komentárov bola negatívna a jej príspevok označený za zbytočný či provokatívny voči všetkým, čo si nemôžu dovoliť takto rozhadzovať. Diskutujúci sa tiež zhodli na tom, že jej snaha sa celkom vymkla spod kontroly a nemá nič spoločné s pravým zmyslom vianočných sviatkov.

Deti nerozmaznáva

Tak znela obhajoba 27-ročnej Emmy Tapping. Tristovka darčekov určená pre jej dve dcéry, syna a manžela totiž podľa nej vôbec neznamená, že by si jej deti nič nevedeli vážiť, práve naopak, ona je presvedčená, že v jej rodine si dobre uvedomujú, čo sú skutočné hodnoty.

 „Môžete dať svojim deťom dva alebo aj 200 darčekov, no to ešte nehovorí nič o tom, aký je medzi vami vzťah. Moje deti vedia rozpoznať dobro od zla a vážia si každú vec, ktorú dostanú. Počas roka nie sú vôbec rozmaznávané a nechodíme ani na nijaké drahé dovolenky,“ obhajovala sa mladá mamička pre britský denník DailyMail. Podľa jej slov si jej deti musia ušetriť na všetko, čo pokazia.

Ako na záver zdôraznila, darčeky nakupovala počas celého roka, a predovšetkým vo výpredajoch. Jednoducho túžila svojim deťom vyčarovať tie najkrajšie Vianoce…

___________

Zdrojdailymail.co.uk/femail/article-3352684/Mother-three-spent-1-500-300-Christmas-presents-children-insists-NOT-spoilt.html

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/Christmas_g54-Santa_Claus_Hat_With_Red_Christmas_Gift_Box_p113867.html

Komentáre

468 ad