Slováci sa v roku 2015 zaujímali na Googli o Sagana aj našich hokejistov

SaganGoogle, aj jeho slovenská odnož, každoročne na sklonku roka zverejňuje rebríček najhľadanejších výrazov v rámci rôznych podkategórií. Tento rok priniesol niekoľko noviniek aj skokanov. O čo sa zajímali Slováci najviac tento rok? Čítajte ďalej magazín life-style a dozviete sa to. 

Rok bohatý na zlomové udalosti

Aj to sa zrejme veľkou mierou podpísalo pod výrazy a slová, ktoré sme do vyhľadávača zadávali. Rebríček výrazov, ktoré boli najviac vyhľadávané Slovákmi v roku 2015, sa síce mierne odlišuje od toho minuloročného, no mnoho výrazov si udržalo svoje postavenie. Už štandardne sa na popredných miestach umiestnili sociálne siete aj obľúbené weby, no tiež sledované športové udalosti a život celebrít.  

Najvyhľadávanejšie výrazy na Googli

Slováci sa tento rok zaujímali úplne najviac o Facebook, pričom hneď za touto najobľúbenejšou sociálnou sieťou sa umiestnil videokanál YouTube. Čo to o nás vypovedá? Snáď len to, že kráčame s dobou. Či chceme, či nie, sociálne siete a videá hýbu svetom všeobecne. Taktiež sa však zaujímame o spoločenské dianie, keďže na 3. priečke skončil web Topky a za ním spravodajský portál SME. Okrem toho sme najčastejšie hľadali predpoveď počasia (10. miesto patrí SHMÚ) či televízny program (8. miesto pre TV program). Do prvej desiatky najhľadanejších výrazov sa ešte dostali Pokec, Bazoš, Gmail i Prekladač.

Čo z roka 2015 nás najviac zaujímalo?

Celkom najviac nás interesovali Majstrovstvá v hokeji 2015, ďalej Kalendár 2015 a na treťom mieste skončilo Tour de France 2015, istotne aj vďaka skvelému Saganovi, ktorý tento rok na cyklistických pretekoch bodoval. Slováci sa však zaujímali aj o Filmy 2015, Minimálnu mzdu 2015, Veľkú noc 2015, Dovolenku 2015, Superstar 2015, Horoskop 2015 a o Referendum 2015.

Najvyhľadávanejšie „Osobnosti“ 

Jednotkou sa suverénne stal Peter Sagan, ktorého v hľadáčiku našich počítačov nasledovala americká speváčka Selena Gomez, za ňou Taylor Swift, naša Dominika Mirgová, Karel Gott, Justin Bieber, Katy Perry, Ariana Grande, Kim Kardashian a desiaty skončil Majk Spirit. Zdá sa, že na základe týchto výsledkov možno jednoznačne zhodnotiť, že hudba je tým, o čo sa zaujímame najviac. Fenomén Peter Sagan  je samostatnou kategóriou.

Skokanom roka sa stáva…

Skokani, tj. výrazy, o ktoré za uplynulý rok najviac vzrástol záujem, jasne odzrkadľujú to, o čo sa spoločnosť  v danom roku najviac zaujímala. Slovákov zaujali najmä MS v hokeji 2015, hra Agario, Tour de France, no taktiež  Eurojackpot, turecká telenovela Feriha, RegioJet, Denník N, zatmenie slnka, kinohit 50 odtieňov sivej aj seriál Horná Dolná.

Pravdaže, jednotlivých rebríčkov Google zverejnil omnoho viac, ale aj z tých, ktoré sme vypichli my, je celkom zrejmé, čím sme na Slovensku v uplynulom roku žili. Tak čo, našli ste sa v tom aj vy?

____________

Zdroj: google.sk/trends/topcharts#date=2015

Obrázok

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Cambrai_-_Tour_de_France,_%C3%A9tape_4,_7_juillet_2015,_arriv%C3%A9e_(B36)_(cropped).JPG

Komentáre

468 ad