Tieto veci pri plánovaní svadby nerobte

Plánovanie svadby je dôležitý proces, ktorému sa nevyhne ani jeden z partnerov. Môže to byť stresujúce, ale aj zábavné. Existuje však niekoľko pravidiel, ktoré by ste počas plánovania svadby určite robiť nemali. Magazín life-style Vám prezradí, ktoré to sú. 

mladomanzelia

Porovnávanie svadobnej hostiny

Vaša priateľka mala možno úžasnú svadobnú výzdobu, skvelé jedlo a tie najkrajšie svadobné šaty. Lenže Vaša svadba bude jedinečná. Samozrejme, že sa môžete nechať inšpirovať a niektoré veci sa Vám budú potom plánovať jednoduchšie, no neurobte z toho závody v dosahovaní dokonalosti. Určite tiež nikto nechce, aby ste kopírovali. Jednoducho si naplánujte detaily, ktoré sú blízke Vášmu srdcu a zbytočne nepodliehajte panike. 

Opomenutie vzoriek 

Skôr než si objednáte nádherné kytice kvetov, ktoré ste videli na internete, nezabudnite poprosiť dodávateľa, aby Vám poslal vzorku. Vy si budete môcť v pokoji pozrieť, ako bude Vaša kytica kvetov vyzerať a či naozaj bude spĺňať očakávania. To isté platí aj pri výbere svadobnej torty alebo hostiny. 

Negatívna energia

Svadbu budete mať len raz v živote (aspoň tak by to malo byť). Aj preto je dôležité načerpať veľa pozitívnej energie a zbaviť sa všetkého stresu či problémov. Zájdite si na masáž, pustite si príjemné hudbu alebo si prečítajte obľúbenú knihu. V práci si vezmite týždeň voľna a postupne sa pripravte spolu s partnerom na Váš veľký deň.

svadbaNerobte všetko naraz!

Plánujte si jednotlivé veci postupne. Rozdeľte si s partnerom úlohy a priebežne ich pripravujte. Vy môžete objednať pozvánky pre hostí a Váš partner môže vybaviť profesionálneho fotografa. Dôležitá je teda spolupráca medzi Vami. Nikdy nezačínajte plánovanie vetou typu: “Ja to urobím sama, ty by si to zbabral.” Neberte si toho príliš veľa na svoje plecia. Váš partner má byť predsa Vašou životnou oporou, tak si to nepokazte hneď na začiatku. 

A ešte pár rád na záver:

  • Už v úvode zaraďte do plánovania finančný rozpočet a podľa toho ďalej postupujte
  • Počúvajte jeden druhého a robte kompromisy
  • Pamätajte, že je to Vaša svadba a je len na Vás, ako bude vyzerať

Držte si nad všetkým nadhľad, neberte to až tak smrteľne vážne a hlavne sa tešte. Bude to predsa veľký deň, kedy spečatíte svoju lásku. Nikto zaiste nechce, aby mu predchádzali hádky, stres a iné nepríjemnosti. Prajeme Vám pevné nervy, veľa šťastia a najmä lásky. 

Zdroj: weddingandweddingflowers.co.uk

Obrázky: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad