Žena závislá od jedla: Jej váha vyráža dych

obezitaBlížia sa Vianoce, sviatky, počas ktorých sa väčšina z nás nebude príliš obmedzovať a priberieme. Akoby aj nie, vidieť všetky tie dobroty a nedať si? Pozor však na to, aby ste nedopadli ako žena, ktorej láska k jedlu prerástla cez hlavu (alebo cez váhu?). Magazín life-style predstaví jej príbeh. 

Závislosť od jedla

Jej meno je Nikki Webster, má 33 rokov a priznáva, že je celkom závislá od jedla. Jej aktuálna hmotnosť tomu aj zodpovedá. Mladá Angličanka váži neuveriteľných 294 kíl. A hoci si je vedomá všetkých rizík spojených s jej enormnou nadváhou, nedokáže prestať jesť. I keď o jedení v zmysle, ako ho poznáme, sa v jej prípade ani nedá hovoriť. Nikki sa totiž doslova prežiera. S jedlom začína už ráno v posteli, kam jej ho nosia rodičia, u ktorých stále býva.

„Ráno vstanem a neviem sa dočkať jedla. Mama alebo otec mi ho donesú rovno do postele, aby som nemusela ísť dole po schodoch,” sama prezradila pre deníík DailyMail. „Uvaria mi všetko, čo chcem,” otvorene priznala.

Keď jedlo zabíja

„Môžem si za to sama. Vždy som bola od jedla závislá. A viem, že ma to zabíja,” smutne skonštatovala morbídne obézna žena. Isté však je, že s tým niečo musí urobiť, inak jej vážne nebude pomoci. Už dnes sa totiž len s ťažkosťami postaví, okúpe či zíde po schodoch, nehovoriac o iných činnostiach, ktoré by vo svojom veku mala poľahky zvládať. Ona ich však nezvláda, pretože jediné, čo ju zaujíma a na čo má čas, je jedlo.

Nikki sa aj preto rozhodla zabojovať a prihlásila sa do televíznej reality show o chudnutí, kde nielenže vyrozpráva svoj príbeh, ale sa tiež stretne s odborníkom na chudnutie, ktorý jej, veríme, pomôže a zachráni ju pred ňou samou. Nech môže konečne žiť plnohodnotný život ako jej rovesníci a ktorý ona, žiaľ, doteraz nepoznala.

________________

Zdroj:

dailymail.co.uk/femail/article-3355129/Morbidly-obese-woman-weighs-650LBS-barely-able-stand-says-parents-enable-life-threatening-food-addiction-giving-wants-eat.html

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/Eating_and_drinking_g369-Chubby_Girl_And_Slice_Of_Pizza_p112569.html

Komentáre

468 ad